آرم طراحی گرافیکی طراحی اپلیکیشن اپ طراحی وب سایت وبسایت تولید محتوا

اپلیکیشن اندروید (application android) : امروزه با رشد تکنولژی و به روی کار آمدن تلفن های هوشمند و گجت های هوشمند برای سهولت در بسیاری از کارهای روزمره کاربران عزیز مثلا : بانک یا  بیزینس (خرید یا فروش ) ، وضعیت آب و هوا ، تردد و ترافیک و…  متخصصین و برنامه نویس ها را به این وا داشت که هم برای کسب درآمد خود و سهولت در کار کاربران اپلیکیشن هایی را برای تلفن های هوشمند ( با سیستم عامل اندروید یا ایواس ) طراحی کنند . حتما این سوال در ذهن شما کاربران گرامی پیش آمده که :

 اپلیکیشن اندروید ( application android ) و سیستم عامل آن چیست؟ 

برای پاسخ به سوال اپلیکیشن های  اندروید یا سیستم عامل آن بهتر است اول به اپلیکیشن که به طور کلی اپلیکیشن ( application ) چیست؟ و اپلیکیشن ها بر اساس سیستم عامل به چند دسته طراحی و تقسیم می شوند؟ و در پایان مقاله به تعریف اپلیکیشن اندروید (applicatin android) و نوع طراحی آن ها می پردازیم.

application یا همان اپ چیست؟

اپلیکیشن ها در واقع همان نرم افزار های مربوطه به تلفن های هوشمند امروزی هستند همانند نرم افزار هایی که بر روی کامپیوتر  ها نصب می کنیم فقط با این تفاوت که آن نرم افزارها برای سیستم عامل ویندوز هستن و فقط بر روی کامپیوتر نصب می شوند ولی اپلیکیشن ها (application) برای سیستم عامل Android و ios طراحی شده و فقط بر روی تلفن های هوشمند نصب می شوند. برای گویش آسان تر کلمه application از واژه ی app هم استفاده می کنند که شاید بارها این کلمه را شنیده باشید که به همان معنی است. به صورت کلی و خلاصه وظیفه این برنامه ها استفاده از منابع سخت افزاری برای پیشبرد و ارائه اهداف نرم افزاری در جهت سهولت انجام یک کار می باشد.

اپلیکیشن ها بر اساس سیستم عامل به چند دسته طراحی و تقسیم بندی می شوند؟

 

اپلیکیشن های HTML5 : بر اساس تکنولوژی های شناخته شده سایت ، نظیر HDML5 ، جاوا اسکیریپ و CSS بوده و برای ایجاد تغییرات کوچک ، قابل تبدیل به پلت فرم های دیگر می باشد.

اپلیکیشن های محلی : طراحی اپلیکیشن اندروید و ایواس ( IOS ) بر اساس یک پلت فرم خاص طراحی می شوند مثلا جاوا و ECLIPSE مختص اندروید و XCODE و opjection-c مختص به ios می باشد.

اپلیکیشن های ترکیبی : به حاصل ترکیب دو اپلیکیشن HTML5 و اپلیکیشن محلی (اندروید و ایواس) با یکدیگر اپلیکیشن های ترکیبی گفته می شوند.

 اپلیکیشن اندروید چیست و بر اساس چه سیستم عاملی طراحی می شود؟

اپلیکیشن اندروید ( Android application ) همان طور که از اسم آن معلوم است به آن دسته از اپ ها  گفته می شود که بر روی سیستم عامل android نصب می شوند. این سیستم عامل یک سیستم عامل تلفن های هوشمند بر پایه لینوکس کرنل و سایر نرم افزارهای منبع باز است که در درجه اول برای دستگاه های تلفن همراه روی صفحه نمایش لمسی مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است. این سیستم عامل  از تعداد زیادی برنامه در تلفن های هوشمند پشتیبانی می کند. این برنامه ها برای کاربران راحت تر و پیشرفته تر هستند. سخت افزاری که از اپلیکیشن اندروید پشتیبانی می کند ، مبتنی بر پلت فرم معماری ARM است. اپلیکیشن های اندروید نیاز به سرمایه گذاری کم دارند و در عین حال RIO بالایی دارند. اندروید منبع آزاد (Open Source) است بنابر این دسترسی به آن بسیار راحت می باشد. این دسته از نرم افزار ها برای ادغام بر روی تلفن های هوشمند بسیار راحت هستند. کانال های چندگانه فروش دارند و استفاده از آنها بسیاز آسان است. این نرم افزار ها برای تلفن های هوشمند مانند سامسونگ هواوی و غیره کاربرد دارند( هر دستگاهی که سیستم عامل android دارد) البته باید این را در نظر داشته باشید با اینکه تمام اندروید ها امکان دارد به هم شبیه باشند اما در واقع سه نوع اندروید وجود دارد. نکات مثبت که در مورد ای اپلیکیشن اندروید می توانیم نام ببریم این است که بازار بزرگی با توجه به تعــداد استفـــاده کنندگان دارد ، ارزان تر است و برای همه چیز اپ دارد. با رسانه های اجتماهی به راحتی ادغام می شود و برای توسعه دهندگان اتخاذ آن راحــــت تر است. همچنین سفارشی سازی آن نیز راحت تر است. بنابراین شما با گستره ای از امکانات در حوضه اندروید سر و کار خواهید داشت و بدون شک گزینه مناسبی است تا شما بر این پایه اپ (application) خود را راهی بازار کنید.

ویرا سگال کارو

بازدیدها: 264

×