آرم طراحی گرافیکی طراحی اپلیکیشن اپ طراحی وب سایت وبسایت تولید محتوا

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت و SEO

امروزه هر کسی که در دنیای دیجیتال پرسه می زند و از آن استفاده می کند عبارت سئو (SEO) را شنیده است و اگر هم نشنیده باشد دیر یا زود باید آن را بشناسد. اما در پاسخ این سوال که سئو چیست می توان به چند مطلب اشاره کرد اول باید بدانیم که سئو مخفف Search Engine optimization  اشاره به بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است پس این عبارت اشاره به تولید محتوایی دارد که با الگوریتم های موتور های جستجو سازگار است و در نتیجه امتیاز بهتری را برای وب سایت مورد نظر ثبت می کند

شما با انجام صحیح این کار سیل جستجو های کاربران را به سمت وبسایت خود سرازیر می کنید و باید این فرایند را برای بقا در این حوضه حفظ کنید. فرایند سئو یک مبارزه است که رقیبان کسب و کار شمــــا هم در آن شرکت دارند بنابراین یک فرایند پویاست و شما باید به آن توجه داشته باشید. نحوه انتخاب و نگارش مطالب باید به گونه ای باشد که مخاطبان شما را وفادار به وب سایت شما بکند و شما بتوانید روز به روز به تعداد این دسته از مخاطبان بی افزایید.

البته سئو به المان های زیادی بستگی دارد و افرادی که این کار را انجام می دهند باید متخصص باشند. برای انجام سئو شما باید نام دامنه خود را به خوبی انتخاب کرده باشید. از یک سرویس هاست معتبر استفاده کنید. راجع به کلمات کلیدی که می خواهید استفاده کنید تحقیق کنید.

ساختار معماری وب سایت خود را بهینه سازی کنید و باید به این نکته توجه داشته باشید که صفحات شما سازگاری با دستگـــاه های مختلف مثل تلفن همراه تبلت و کامپیوتر را داشته باشد. کلمه کلیدی اصلی هر صفحه را مشخص کنید. URL های صفحه را بهینه سازی کنیدو مطلب خود را برچسب گذاری کنید. پس می بینید که این پروسه بسیار دقیق و وقت گیر است و اکثر کسب و کار های موفق برای انجاــــم این کار از تیـــم های حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک می گیرند.

ابزار های برسی بهینه سازی سایت

ابزار و سایت های زیادی در اینترنت میباشد که میتوانند سایت شما را از نظر بهینه سازی سایت برسی کند و نصبت به الگوریتم های موجود امتیازاتی از 0 تا 100 را به فعالیتی که برای بهینه سازی سایت انجام دادید برای شما  نمایش می دهد.

آنالیز سئو یا برسی بهینه سازی سایت با w3c

وبسایت w3c validator  یکی از مهم ترین ابزار های آنلاین برای بررسی
ساختار دقیق یک صفحه از لحاظ برنامه نویسی و ایرادات کدنویسی قالب و همچنین
ساختار هدینگ های می باشد. وقتی که شما وارد سایت می شوید می توانید آدرس
هر صفحه از سایت را وارد و آنالیز کنید. سپس گزارشی از مشکلات برنامه نویسی
و همچنین سورس کد و ساختار هدینگ ها و عناوین به شما ارائه می شود. مواردی
که با رنگ قرمز مشخص شده به عنوان خطا و موارد زرد رنگ هشدار هایی است که
به شما داده می شود.

همچنین در یک قسمت دیگر این سایت می توانید فایل های پیکربندی قالب را
به صورت مجزا آپلود کنید تا بررسی و آنالیز لازم بصورت رایگان روی آن انجام
شود.

آنالیز  بهینه سازی سایت با ابزار رایگان moz

وبسایت moz  نیز یکی از ابزارها و نرم افزار های قدرتمند آنالیز سئو می باشد که شعارش ” یک راه هوشمندانه تر برای برای انجام سئو ” است.

Moz  تقریبا یکی از کامل ترین ابزار های آنالیز سایت است که مواردی مثل آنالیز مخاطبان ، بررسی بک لینک خارجی  و لینک های داخلی ، بررسی کلمات کلیدی و رتبه بندی آنها در گوگل را با دقت بالا ارائه می کند. شما پس از اینکه وارد سایت شدید با وارد کردن ایمیل خود ثبت نام می کنید تا بتوانید از خدمات رایگان moz  استفاده نمایید.

در ابتدای گزارش مواردی مثل domain authority , linking domains  در 60 روز اخیر نشان داده می شود. ولی مهم ترین کاربرد moz  در تعیین بک لینک های سایت شماست که صفحات و وبسایت هایی که به شما لینک داده اند به همراه انکرتکست آنها استخراج می شود. این بررسی از این جهت اهمیت دارد که اگر لینک های اسپم به سایت شما داده شده باشد را می بینید و می توانید آنها را سریعا به گوگل اعلام نمایید  و حذف کنید. همچنین لینک های فالو و nofollow  و درصد هرکدام مشخص می شوند.

بازدیدها: 1401

×