آرم طراحی گرافیکی طراحی اپلیکیشن اپ طراحی وب سایت وبسایت تولید محتوا

وب اپلیکیشن (webapp) یا وب اپ یک نرم افزار کاربردی است که بر خلاف برنامه های نرم افزاری مبتنی بر رایانه که بصورت محلی در سیستم عامل دستگاه ذخیره می شوند ، روی یک سرور وب اجرا می شود. وب اپلیکیشن ها برنامه های وب از طریق یک مرورگر وب با اتصال به اینترنت فعال توسط کاربر قابل دسترسی هستند.

 به این معنی که دیگر تفاوتی نمی کند که دستگاه مورد استفاده شما با چه سیستم عاملی کار می کند و فقط نیاز به اینترنت دارد. برای ساختن یک وب اپ باید از فرایند های مهندسی نرم افزار استفاده کرد بنابراین می توان کار پیچیده ای باشد. برای ساختن یک وب اپ شما به وب پبج ها نیاز دارید اما به خاطر داشته باشید که همه وب پبج ها وب اپ نیستنـــد و یا وب اپ ندارند.

برای ساخت این نوع از اپلیکیشن ها شما به یکی از ابزار های توسعه مانند AngularJS ,ASP.NET, ROR framework, Symfony, Laravel, Node, React. نیــاز دارید. 

ابزارهای توسعه وب (که اغلب به آن devtools گفته می شود) به توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا کد خود را تست و اشکال زدایی کنند. … ابزارهای توسعه سایت به توسعــه دهندگان این امکان را می دهد تا با انواع فناوری های وب از جمله HTML ، CSS ، DOM ، JavaScript و سایر مؤلفه هایی که توسط مرورگر سایت اداره می شوند ، کار کنند. 

 وب اپ ها مزایای بیزینسی زیادی را در مقایسه با راه حل های مستقر در دفتر ارائه می دهند. هزینه های تجاری را کاهش می دهد  – مدت زمان کمتری برای صحبت با مشتریان از طریق تلفن صرف می شود. مواد چاپی را از بین ببرید. به کاربران اجازه می دهد که جزئیات مربوط به خود را به روز کنند. 

پشتیبانی از داده های متمرکز امن و آسان است  بنابر این می تواند گزینــه ای مناسب با توجه به نیاز های شما باشد.

ما همیشه ناظر آن هستیم که سایت ها بر محتوا تاکید دارند ولی در وب اپلیکیشن ها بیشتر بر روی عملکرد درست و کارکرد دقیق تمرکز دارند.یک سایت یک مطلب را برای هر کسی که وارد آن سایت شود به طور یکسان نمایش می دهد .

 ولی در وب اپلیکیشن ها عملکرد مثل سایت نیست و یک وب اپلیکیشن بر اساس تعاملاتی که تا آن روز با کاربر داشته است اطلاعات را مورد پردازش قرار می دهد . این به این معناست که در وب اپلیکیشن ها هر کاربر بر اساس سن , علاقه , جنسیت و …. با دیگر کاربران متفاوت است.

یک کاربر برای آنکه بتواند از اطلاعات یک سایت استفاده کند باید حتما به اینترنت اتصال پیدا کند . اما در وب اپ ها اینطور نیست و نیاز به اتصال به اینترنت ندارند.در وب اپ ها فقط کافیست کاربر یک بار به اینترنت متصل شود , سپس از آن به بعد می تواند به صورت آفلاین به آن دسترسی داشته باشد.

وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن موبایل ؟

دامنه استفاده اپلیکیشن موبایل خیلی گسترده تر از وب اپلیکیشن است . اپلیکیشن موبایل موارد استفاده مختلفی اعم از  سرگرمی , کتاب  , کاربردی , سرگرمی , گردشگری , آموزشی , سبک زندگی , تجاری  ,  بازی  , نوشیدنی و غذا , تناسب اندام , ورزش ,  موسیقی , بهره وری, پزشکی , شبکه های اجتماعی , مکان یابی یا موقعیت یابی کاربرد دارد.

به این ترتیب واضح است که اپلیکیشن موبایل برای گروه های مختلف انسان های حاضر در دنیای مجازی با رده سنی های مختلف قابل استفاده و کاربردی است.

وب اپلیکیشن ها هم در دیجیتال مارکتینگ کاربرد های گسترده ای دارد اما موارد استفاده آن نسبت به اپلیکیشن موبایل اختصاصی تر می باشد و به دلیل آنکه هزینه آن هم در برخی موارد بیشتر از اپلیکیشن موبایل است بیشتر در شرایط اختصاصی طراحی و تولید و اجرا می شوند.

بیشتر استفاده کنندگان از وب اپلیکیشن شرکت ها و سازمان ها هستند. طراحی اپلیکیشن و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب و یکپارچه در بستر موبایل و اینترنت یکی از کاربردهای اصلی وب اپ ها به حساب می آید.

وب اپلیکیشن برای یک استفاده چندین سازمان از سایت یا پرتال بهترین انتخاب است. 

شرکت هوش مصنوعی ویرا سگال کارو

بازدیدها: 289

×