اپلیکیشن چگونه ساخته می شود

اپلیکیشن چگونه ساخته می شود

 
                                 اپلیکیشن چگونه  ساخته می شود

همیشه این سوال فکر همه را درگیر کرده که اپلیکیشن چگونه ساخته می شود.

اکثر غریب به اتفاق مردم از اپلکیشن ها استفاده می کنند اما  کمتر کسی می داند که اپلیکیشن چگونه ساخته می شود .

در گذشته نه چندان دور تنها یک راه برای ساخت برنامه تلفن همراه وجود داشت و آن هم این بود که با تلفن هوشمند را با زبان برنامه نویسی بومی پلت فرم آن برنامه نویسی کنید. 

این سوال همیشه مطرح بوده که اپلیکیشن چگونه ساخته می شود اگر می خواستید یک برنامه Apple / iOS بسازید ، از کیت توسعه نرم افزار Apple و اگر می خواهید یک برنامه Android بسازید ، باید از زبان نیتیو Android استفاده کنید. 

امروز می توانیم از زبان واسطه ای مانند Javascript برای ساخت برنامه استفاده کنیم. سپس می توانیم این کد را خروجی بگیریم کنیم تا به جای ساخت اپ برای هر پلتفرم با هزینه های بسیار بیشتر ، برنامه ای برای Android و iOS ایجاد کنیم.

 مزایا و معایبی برای انجام این کار وجود دارد اما خبر خوب این است که امروز ، این گزینه خوبی برای بسیاری از برنامه ها است.

 

اپلیکیشن چگونه ساخته می شود
ما در این مقاله آموزش می دهیم که اپلیکیشن چگونه ساخته می شود
 

                                                   اپلیکیشن های نیتیو

 اپلیکیشن های نیتیو و یا برنامه های بومی به طور خاص برای سیستم عامل تلفن همراه مانند Apple iOs ، Android یا Windows phone ساخته شده اند.

 این برنامه باید متناسب با نیازهای هر سیستم عامل ساخته شود و یکی با دیگری قابل تعویض نیست. بنابراین نمی توانید از یک برنامه iOS در دستگاه Android و بالعکس استفاده کنید. 

برنامه های بومی معمولاً توسط توسعه دهنده ای که مسلط به زبان خاص لازم برای سیستم عامل مورد نظر است، ساخته می شوند.

 این برنامه ها از فروشگاه برنامه مربوطه مانند اپ استور و گوگل پلی در دستگاه بارگیری می شوند و در حافظه دستگاه ذخیره می شوند ، و با کلیک روی نماد آن، آماده استفاده می باشند.

 آنها دارای قابلیت تنظیم بسیار بالایی هستند و طیف گسترده ای از ساختار و جذابیت بصری را ارائه می دهند. پس تا اینجای مقاله فکر میکنم کمی متوجه آن شده باشید که اپلیکیشن چگونه ساخته می شود.

برنامه های بومی بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهند. آنها با رعایت قراردادهای پلتفرم رابط کاربری (UI) ،سریعتر و قابل اطمینان تر هستند.

 این برنامه ها به سخت افزار تلفن و ویژگی های سیستم عامل مانند دوربین ، ژیروسکوپ ، سنسورها ، GPS ، شتاب سنج ، دفترچه آدرس ، تقویم ، تلفن و … دسترسی دارند که به راحتی در فروشگاه برنامه پلتفرم یافت می شوند. و بسیاری از آنها می توانند بدون اتصال اینترنت فعال باشند. 

ساخت آنها نسبت به انواع دیگر برنامه ها گران تر است ، اما بیشترین مزیت ها را نیز دارند.

برنامه های Cross Platform یا میان پلتفرمی

یک گزینه هیجان انگیز که وارد صحنه برنامه شده است ، امکان ایجاد برنامه های کراس پلتفرم است. برنامه های کراس پلت فرم با استفاده از یک زبان جهانی واحد مانند Javascript ساخته می شوند که می تواند برای سیستم عامل های مختلف دستگاه خروجی بدهد. چندین مزیت برای ساخت برنامه های کراس پلتفرم وجود دارد:

بیشتر کدها را می توان بین سیستم عامل ها به اشتراک گذاشت که باعث کاهش هزینه و زمان راه اندازی می شود.
تجربه کاربر بین سیستم عامل های مختلف یکپارچه تر خواهد بود، این امر مهم است زیرا بسیاری از افراد بیش از یک نوع دستگاه دارند.
اکثر اشکالات کد فقط یک بار در تمام سیستم عامل ها برطرف می شود.
دارندگان برنامه بدون نیاز به افزایش هزینه لازم هنگام ساخت برنامه ها در سیستم عامل های مختلف ، مخاطبان گسترده تری دارند.
تعمیر و نگهداری این برنامه ها معمولاً آسان تر است زیرا برای به روزرسانی و نگهداری فقط با یک پایگاه کد سروکار دارید
برای ساخت برنامه های کراس پلت فرم ، توسعه دهندگان از ابزارهایی مانند React Native ، NativeScript ، Xamarin یا Appcelerator استفاده می کنند.

اپلیکیشن Hybrid / HTML5

برنامه های ترکیبی و یا Hybrid با استفاده از HTML5 ، Javascript و / یا CSS ساخته می شوند. 

این برنامه ها ممکن است مانند یک برنامه بومی به نظر برسند ، اما در واقع فقط وب سایت هایی با شکوه هستند که در یک برنامه قابل بارگیری قرار گرفته اند. 

برنامه های ترکیبی آسان تر و سریعتر توسعه می یابند و در همه دستگاه ها قابل استفاده هستند ، که باعث جذابیت آنها برای برخی از شرکت هایی می شود که می خواهند در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند و هنوز هم برنامه خود را داشته باشند کاربرد دارند.

 با این حال برای استفاده از این اپلیکیشن ها به استفاده از یک مرورگر وب نیاز است. برنامه های ترکیبی می توانند از مکان جغرافیایی ، ژیروسکوپ ، دوربین ، شتاب سنج و حافظه محلی تلفن هوشمند شما استفاده کنند.

 برنامه های ترکیبی به پر سرعتی برنامه های بومی نیستند و عملکرد و بهینه سازی موجود در برنامه های بومی را ندارند. 

ممکن است شرکت ها بدون اینکه سرمایه گذاری کامل برای ساخت یک برنامه بومی را انجام دهند ، استفاده از یک برنامه ترکیبی را برای ارائه به مشتریان وب سایت موجود خود ، نوعی برنامه تلفن همراه موقت در نظر بگیرند.

 این می تواند یک گزینه خوب باشد.

برنامه های ترکیبی / HTML5 را می توان با استفاده از Sencha Touch ، Cordova ، PhoneGap و Ionic ساخت.

وب اپلیکیشن ها

برنامه های وب اصلاً برنامه نیستند بلکه وب سایت هایی هستند که برای دسترسی به آنها از طریق مرورگر وب تلفن های هوشمند طراحی شده اند.

 صفحه وب حاصله به گونه ای طراحی خواهد شد که شباهت زیادی به یک برنامه موبایل دارد. از آنجا که برای اجرای آنها به یک مرورگر نیاز دارید ، به حافظه دستگاه زیادی احتیاج ندارند.

 آنها همچنین با استفاده از HTML5 ، Javascript یا CSS می شوند و گزینه ای برای نصب بر روی تلفن توسط کاربر با ایجاد نشانک به وب سایت ارائه می دهند. 

از آنجا که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده اند ، بیشتر شبیه برنامه ها هستند تا صفحات وب. 

آنها در هر دستگاهی که اتصال اینترنتی داشته باشد قابل دسترسی هستند که این یک مزیت است. اگر اتصال ضعیف باشد یا وجود نداشته باشد ،می تواند برای کاربران بد باشد. 

برنامه های وب همچنین گزینه های کمتری برای اتصال به API تلفن بومی دارند.

حال که می دانیم اپلیکیشن چگونه ساخته می شود می توانید برای انتخاب منطقی تر و بهتر نوع اپلیکیشن خود در جهت ورود به دیجیتال مارکتینگ اقدام کنید.

                                   با برترین اپراتور هوش مصنوعی همراه باشید

بازدیدها: 57

دیدگاهتان را بنویسید

×