وبلاگ چیست و چگونه به ما کمک می کند

وبلاگ چیست و چگونه به ما کمک می کند

وبلاگ چیست!!! ما نام وبلاگ را بسیار زیاد شنیده ایم اما آیای واقعا می دانیم وبلاگ چیست ؟ 

وبلاگ وب سایتی است که شامل مجموعه ای از مطالب است که به ترتیب زمانی معکوس مرتب شده اند و غالباً با اطلاعات جدید درباره موضوعات خاص به طور مرتب به روز می شوند.

 اطلاعات را می توان توسط مالک سایت نوشته شوند ، از وب سایت های دیگر یا منابع دیگر دریافت شوند و یا توسط کاربران ارائه شوند.

 یک وبلاگ اغلب کیفیت یک نوع “مطلب نویسی” را از دیدگاه خاص دارد. به طور کلی ، وبلاگ ها به یک یا چند موضوع یا مضمون اختصاص داده می شوند ، که معمولاً مورد توجه موضوعی قرار می گیرند و به طور کلی ، می توان آنها را به عنوان تفسیرهایی در قالب مضامین خاص یا شخصی در نظر گرفت. 

یک وبلاگ ممکن است از ایده های ثبت شده یک فرد (نوعی دفترچه خاطرات) تشکیل شده باشد یا یک همکاری پیچیده برای همه باشد.

حال کمی متوجه شده اید که وبلاگ چیست ؟

وبلاگ سایت وردپرس چیست طراحی وبسایت و شیوه های نوین

تاریخچه وبلاگ چیست

وبلاگ چیست!!! اصطلاح “وبلاگ” توسط Jorn Barge در 17 دسامبر 1997 ابداع شد. فرم کوتاه “بلاگ” توسط Peter Merholz ، در آوریل یا مه 1999 که به شوخی کلمه وبلاگ را در نوار کناری وبلاگ خود we blog (وبلاگ می نویسیم) نوشت و آن را خلاصه کرد. 

اندکی پس از آن ، ایوان ویلیامز در آزمایشگاه Pyra از “بلاگ” به عنوان اسم و فعل استفاده کرد (“به بلاگ” ، به معنی “ویرایش وبلاگ شخص یا ارسال به وبلاگ خود”) و این اصطلاحات را ابداع کرد “اولین نمونه وبلاگ تجاری مربوط به اولین تجارت با وب سایت مصرف کننده بود.

 که در سال 1995 توسط Ty ، Inc ایجاد شد و دارای وبلاگی در بخشی به نام “دفتر خاطرات آنلاین” بود. این ورودی ها توسط Beanie Babies ویژه که بازدید کنندگان وب سایت ماهانه به آنها رای می دهند ، نگهداری می شدند. 

وبلاگ مدرن از دفتر خاطرات آنلاین شکل گرفت که در آن مردم می توانند رویدادهای زندگی شخصی خود را به صورت خلاصه گزارش کنند. بیشتر اینگونه نویسندگان خود را روزنامه نگار ، روزنامه نگار یا ژورنال می نامیدند.

 جاستین هال ، که وبلاگ نویسی شخصی خود را در سال 1994 و در زمان دانشجویی در کالج سوارمور آغاز کرد ، به طور کلی به عنوان یکی از وبلاگ نویسان قبلی شناخته می شود.

 و همچنین جری پورنل. اخبار اسکریپت نویسی دیو وینر همچنین یکی از قدیمی ترین و طولانی ترین وبلاگ های دارای اعتبار است. 

مجله Netguide استرالیا Daily Net News را از سال 1996 در وب سایت خود نگهداری کرد. Daily Net News پیوندها و بررسی های روزانه وب سایت های جدید ، بیشتر در استرالیا را انجام می داد.

وبلاگ چیست و انواع وبلاگ کدامند ؟

وبلاگ های شخصی چیست ؟

وبلاگ شخصی به جای یک شرکت یا سازمان ، یک دفتر خاطرات آنلاین یا تفسیری است که توسط شخصی نوشته شده است. 

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق وبلاگهای شخصی ، به غیر از خانواده و دوستان نزدیک وبلاگ نویس ، تعداد بسیار کمی از خوانندگان را به خود جلب می کند ، تعداد کمی از وبلاگهای شخصی محبوب شده اند ، تا جایی که حمایت مالی سودآور تبلیغات را به خود جلب کرده اند.

 تعداد کمی از وبلاگ نویسان شخصی چه در جامعه آنلاین و چه در دنیای واقعی مشهور شده اند.

وبلاگ های مشترک یا وبلاگ های گروهی چیست ؟

نوعی وبلاگ که در آن پست ها توسط بیش از یک نویسنده نوشته و منتشر می شوند.

 اکثر وبلاگهای مشارکتی با مشخصات بالا حول یک موضوع واحد متحد می شوند .

 مانند سیاست ، فناوری یا حمایت. در سال های اخیر ، بلاگوسفر شاهد ظهور و محبوبیت روزافزون تلاش های مشترک تر است

 که اغلب توسط وبلاگ نویسان تاسیس شده و مایل به جمع آوری زمان و منابع هستند ، هم برای کاهش فشار حفظ وب سایت محبوب و هم برای جذب مخاطبان بیشتر.

میکروبلاگینگ چیست و تفاوتش با وبلاگ چیست ؟

میکروبلاگینگ عبارت است از ارسال پست های کوچکی از محتوای دیجیتال – که می تواند متن ، عکس ، پیوند ، فیلم کوتاه یا سایر رسانه ها – در اینترنت باشد. میکروبلاگینگ یک حالت ارتباطی قابل حمل را ارائه می دهد

 که به نظر بسیاری از کاربران ارگانیک و خودجوش است. این تصورات عمومی را به خود جلب کرده است.

 تا حدی به این دلیل که پست های کوتاه در حین حرکت یا هنگام انتظار آسان خوانده می شوند. دوستان از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند .

همکاران تجاری از آن برای هماهنگی جلسات یا به اشتراک گذاشتن منابع مفید و میکروبلاگ افراد مشهور و سیاستمداران (یا اعلان تبلیغات آنها) در مورد تاریخ کنسرت ، سخنرانی ها ، انتشار کتاب یا برنامه های سفر استفاده می کنند.

 طیف گسترده و در حال رشد ابزارهای الحاقی ، بروزرسانی پیچیده و تعامل با برنامه های دیگر را امکان پذیر می کند. فراوانی عملکرد در نتیجه به تعریف امکانات جدید برای این نوع ارتباط کمک می کند.

 از جمله این موارد می توان به Twitter ، Facebook ، Tumblr و بزرگترین WeiBo اشاره کرد.

سازمانی بودن وبلاگ چیست ؟

یک وبلاگ می تواند خصوصی باشد ، مانند اکثر موارد ، یا می تواند برای تجارت یا سازمان های غیرانتفاعی یا اهداف دولتی باشد.

 وبلاگهایی که در داخل استفاده می شوند و فقط از طریق اینترانت در دسترس کارمندان هستند ، وبلاگ های شرکتی نامیده می شوند.

 شرکت ها از وبلاگ های سازمانی داخلی استفاده می کنند ، ارتباطات ، فرهنگ و تعامل کارمندان در یک شرکت را افزایش می دهند.

 از وبلاگهای سازمانی داخلی می توان برای برقراری ارتباط با اخبار مربوط به سیاستها یا رویه های شرکت ، ایجاد تشویق کارمندان و بهبود روحیه استفاده کرد. شرکت ها و سازمان های دیگر نیز از وبلاگ های خارجی و عمومی برای بازاریابی ، مارک تجاری یا روابط عمومی استفاده می کنند.

 برخی از سازمان ها وبلاگی دارند که توسط مدیران آنها تألیف شده است. در عمل ، بسیاری از این پست های اجرایی وبلاگ توسط یک نویسنده ارواح نوشته می شود ، که پست هایی را به سبک نویسنده معتبر ارسال می کند. 

وبلاگ های مشابه برای باشگاه ها و انجمن ها ، وبلاگ های باشگاهی ، وبلاگ های گروهی یا با نام های مشابه هستند. استفاده معمول این است که اعضا و سایر اشخاص علاقه مند را از فعالیت های باشگاه و اعضا مطلع سازید.

جمع شدن وبلاگ چیست ؟

افراد یا سازمان ممکن است خبرهای منتخب مربوط به موضوع ، محصول یا خدمات خاص را جمع کرده و دید مشترکی را برای خوانندگان خود ارائه دهند.

 این به خوانندگان اجازه می دهد تا به جای جستجوی محتوای با کیفیت در موضوع و مدیریت اشتراک ها ، روی خواندن تمرکز کنند. 

بسیاری از این مجموعه ها به نام سیارات از نام Planet (نرم افزار) که چنین تجمعی را انجام می دهند ، سایتهای میزبان معمولاً دارای سیاره هستند. زیر دامنه در نام دامنه (مانند http://planet.gnome.org/)

اکنون دیگر این سوال مطرح نمیشود که وبلاگ چیست!!!

وبلاگ سایت وردپرس چیست طراحی وبسایت و شیوه های نوین

با برترین اپراتور هوش مصنوعی همراه باشید

بازدیدها: 80

دیدگاهتان را بنویسید

×