میکروبلاگ چیست ؟

میکروبلاگ چیست ؟

میکروبلاگینگ یک رسانه پخش آنلاین است که به عنوان شکل خاصی از وبلاگ نویسی وجود دارد. تفاوت یک میکروبلاگ با یک وبلاگ سنتی در این است که محتوای آن به طور معمول هم از نظر حجم فایل واقعی و هم از نظر حجم کوچکتر طراحی می شود.

 وبلاگ های کوچک “به کاربران امکان می دهند عناصر کوچکی از محتوا مانند جملات کوتاه ، تصاویر منفرد یا پیوندهای ویدئویی را مبادله کنند” ، که این ممکن است دلیل اصلی محبوبیت آنها باشد. این پیام های کوچک را گاهی میکرو پست می نامند.

میکروبلاگ ایندکس شدن گدرگاه تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه

میکروبلاگ از کجا شروع شده و چه کاربرد هایی دارد ؟

اولین وبلاگ های کوچک به عنوان tumblelogs شناخته می شدند. این اصطلاح به این دلیل در یک پست وبلاگی در 12 آوریل 2005 ، رایج شد. با این حال ، تا سال 2006 و 2007 ، اصطلاح میکروبلاگ به طور گسترده تری برای خدمات توسط سایت های مستقر مانند Tumblr و Twitter ارائه شده و مورد استفاده قرار گرفت.

 تا ماه مه 2007 ، 111 سایت میکرو بلاگ در کشورهای مختلف وجود داشت. از جمله برجسته ترین آنها می توان به Twitter ، Tumblr ، FriendFeed ، Plurk ، Jaiku و identi.ca اشاره کرد. 

 از آن پس نسخه های مختلف خدمات و نرم افزار با ویژگی های وبلاگ نویسی کوچک توسعه یافته است. Plurk دارای نمای تایم لاین است که به اشتراک گذاری فیلم و تصویر را ادغام می کند.

 Flipter از میکرو وبلاگ نویسی به عنوان بستری برای ارسال موضوعات و جمع آوری نظرات مخاطبان برای افراد استفاده می کند. PingGadget یک سرویس میکرو وبلاگ نویسی مبتنی بر مکان است.

Pownce ، توسط کوین رز ، بنیانگذار Digg ، و سایر افراد ، وبلاگ نویسی خرد را با به اشتراک گذاری پرونده و دعوت نامه های رویداد تلفیق کرد. Pownce در دسامبر 2008 در SixApart ادغام شد. 

سایر وب سایت های برجسته شبکه های اجتماعی مانند Facebook ، MySpace ، LinkedIn ، Diaspora ، JudgIt ، Yahoo Pulse ، Google Buzz ، Google+ و XING نیز دارای ویژگی میکرو وبلاگ نویسی خاص خود هستند که با عنوان “به روزرسانی وضعیت” شناخته می شود. 

اگرچه به روزرسانی وضعیت از نظر نوشتن معمولاً محدودتر از میکرو وبلاگ نویسی واقعی است ، به نظر می رسد هر نوع فعالیتی شامل ارسال ، چه در یک سایت شبکه اجتماعی یا یک سایت میکرو بلاگ ، می تواند به عنوان میکرو بلاگینگ طبقه بندی شود.

چندین مطالعه ، به ویژه مطالعه ای که توسط مدرسه بازرگانی هاروارد و سیسوموس انجام شد ، سعی در تحلیل رفتار کاربران در سرویس های وبلاگ نویسی دارد. چندین مورد از این مطالعات نشان می دهد که برای خدماتی مانند توییتر ، گروه کوچکی از کاربران فعال در بیشتر فعالیت ها اشتراک دارند. 

نظرسنجی سیسموس در توییتر ، که شامل نظر سنجی از بیش از 11 میلیون کاربر می باشد ، نشان می دهد که 10٪ از کاربران توییتر 86٪ کل فعالیت موجود را انجام می دهند. 

میکروبلاگ همچنین به عنوان یک منبع مهم برای به روزرسانی اخبار در زمان واقعی در طول انقلاب های سیاسی اجتماعی و شرایط بحرانی ، مانند حملات تروریستی بمبئی در سال 2008 یا انتخابات آمریکا تبدیل شده است.

 ماهیت کوتاه به روزرسانی ها به کاربران اجازه می دهد تا اخبار را به سرعت ارسال کنند و در عرض چند ثانیه به دست مخاطبان برسانند.

اشکالات این نوع بلاگ چیست ؟

مسلماً حریم خصوصی یک مسئله مهم است زیرا کاربران ممکن است اطلاعات شخصی حساس را برای هر کسی پخش کنند.

 ارائه دهندگان بسترهای نرم افزاری میکرو وبلاگ همچنین می توانند از طریق تغییر یا از پیش تعیین کردن گزینه های حفظ حریم خصوصی کاربران ، به روشی که کاربران احساس می کنند اطلاعات شخصی خود را به خطر می اندازند ، باعث ایجاد مشکلات حریم خصوصی شوند.

 به عنوان مثال می توان به پلتفرم Buzz Google اشاره کرد که در سال 2010 با تبلیغ خودکار مخاطبین ایمیل کاربران به عنوان “دنبال کننده” بحث برانگیخت.

 در مورد سرویس های متمرکز ، جایی که تمام اطلاعات میکروبلاگ از یک نقطه عبور می کند (به عنوان مثال سرورهایی که توسط توییتر کار می کنند) ، حریم خصوصی باعث نگرانی شده است زیرا برخی اوقات اطلاعات کاربر بدون موافقت قبلی کاربر تولید کننده ، در معرض دید دولت ها و دادگاه ها قرار می گیرد. 

این اطلاعات ظاهراً خصوصی ، معمولاً از طریق احضاریه یا احكام دادگاه در دسترس قرار می گیرند. نگرانی های امنیتی در دنیای تجارت دیجیتال ابراز شده است ، زیرا احتمال دارد اطلاعات کار حساس در سایت های میکرو بلاگ مانند توییتر منتشر شود.

 این شامل اطلاعاتی است که ممکن است منوط به یک نظارت فوق العاده باشد.

میکروبلاگ ایندکس شدن گدرگاه تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه

با شرکت هوش مصنوعی ویرا سگال کارو همراه باشید

 

بازدیدها: 1469

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. میکروبلاگ هم پس خسلی مبتونه به سایت کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

×