قیمت سئو چگونه حساب می شود؟

قیمت سئو چگونه حساب می شود؟

دانستن این مطلب که قیمت سئو چقدر است بسیار مهم است اکثر افراد نمی دانند که سئو کردن یک امر پویاست و نیاز به انجام یکسری از کارها دارد که برای بهینه سازی سایت شما بسیار مهم است

 اما اگر بخواهیم قیمت دقیقی بدهیم شاید بهتر است که بگوییم حداقل از ماهی یک میلیون تومان شروع می شود و انتهایی ندارد. هیچ سقف مشخصی برای هزینه کردن در این کار وجود ندارد و شما با توجه به مطالب و حجم آن باید هزینه کنید

 علاوه بر هزینه هایی که برای تولید محتوا باید انجام بدهید هزینه های دیگری مانند سفارش ریپورتاژ نیز وجود دارد که باید انجام شود. در این مطلب ما به مراحل سئو و حداقل هایی که می توانید در این مراحل به قیمت سئو می پردازیم.

میکروبلاگ ایندکس شدن گدرگاه تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه

چه مواردی در قیمت SEO نقش دارند؟

طبیعتا هنگامی که سوال می کنید که قیمت سئو  چقدر است آخرین جوابی که می خواهید بشنوید عبارت بستگی دارد است. با اینکه می دانیم این جواب بسیار نا امید کننده است اما حقیقت این است که پاسخ درستی است. 

با توجه به مطالعه ای که توسط MOZ.COM انجام شده بازه قیمتی در سال 2020 در حوضه بین الملل از کمتر از 25 دلار در ساعت شروع می شود و تا بیش از 20000 دلار در ماه ادامه دارد ! البته باید بدانید که بسته به نوع کسب و کار و حجم آن باید از سئو استفاده کنید برای انجام این کار نیاز دارید تا مراحل سئو را بهتر بشناسید و درک کنید.

سئو چگونه انجام می شود؟

برای درک هرچه بهتر از قیمت سئو باید یکسری از اطلاعات را داشته باشید. سئو مخفف کلمه Serach Engine Optimization می باشد که به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. 

در واقع شما وقتی سئو می کنید دارید کاری می کنید که موتور های جستجو تمایل داشته باشند تا سایت و محتوای شما را به عنوان اولین پاسخ ها در مورد یک عبارت کلیدی خاص، نمایش دهند.

 75% از کسانی که در اینترنت به جستجوی مطالب می پردازند از گوگل استفاده می کنند و در میان این افراد کسانی که در پنج جواب اول می گردند 67% هستند بنابراین بازخورد اصلی را در پنج محتوای اول صفحه اول سرچ گوگل خواهید گرفت.

حالا اگر بخواهیم بدانیم که قیمت سئو به چه عواملی بستگی دارد، بهتر است از ابتدای کار یعنی طراحی سایت شروع کنیم. در هنگام طراحی سایت باید دقت داشته باشید که صفحات وب شما تا حد امکان سبک باشند تا سرعت بارگذاری صفحه به حداکثر برسد.

 لینک های درونی سایت شما باید درست و خساب شده باشند. و باید مطالب به گونه ای باشد تا خزنده گوگل بتواند محتوای شما را ایندکس کند. برای اینکه بدانید مشکلات سایت شما در چیست می توانید از Google Web Master استفاده کنید.

 در قدم بعدی تولید محتوای مناسب شرط بسیار مهمی است. موتور های جستجو همچون گوگل از الگوریتم های مخصوص به خود برای ایندکس کردن محتوا استفاده می کنند که محتوای شما باید متناسب با آن باشد با اینکه در هر مرحله تغییر این الگوریتم اطاعاتی را با عموم به اشتراک می گذارد، اما برخی از این المان ها به صورت محرمانه در گوگل باقی می ماند.

مرحله بعدی گرقتن بازدید کننده و لینک ها و بک لینک های خارجی به سایت خود است. هرچه شما در سایت های معتبر از نظر گوگل بک لینک بیشتری داشته باشید امتیاز شما بالاتر خواهد بود. 

برای مثال اگر مطلبی را تولید کنید که سایت های معتبر دیگر از آن استفاده کنند و محتوای خودشان را به محتوای شما لینک کنند امتیاز سایت شما افزایش می یابد.

قیمت سئو و مدل قیمت گذاری سئو

خب بنا به مواردی که در بالا ذکر شد شما هزینه ای برای کد نویسی و طراحی سایت دارید که با توجه به نوع سایت شما متغییر است. اینکه از پاتفرم هایی مانند وردپرس استفاده می کنید و یا سایت را با HTML کد نویسی می کنید قیمت های متفاوتی را سامل می شود.

 در مرحله بعدی یک برنامه نویس یا متخصص سئو برای پشتیبانی نیاز دارید و فردی که برای تولید و محتوا و سئو کردن آن حرفه ای باشد هم مورد نیاز است. شما باید تبلیغات سایت خود را به صورت ریپورتاژ و یا هر شکل دیگر انجام دهید تا بتوانید بازخورد خوبی داشته باشید. 

و در نهایت هرچه محتوا خوب با تعداد و حجم مناسب بیشتر داشته باشید در رنک های بالاتر موتور های جستجو قرار می گیرید.

حال فکر کنم با واژه قیمت سئو کمی آشناتر شده باشید.

شاید الان بهتر بتوانید هزینه سئو را محاسبه کنید

میکروبلاگ ایندکس شدن گدرگاه تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه

با شرکت هوش مصنوعی ویرا سگال کارو همراه باشید

بازدیدها: 5791

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. عااااااااااااااااالی

دیدگاهتان را بنویسید

×