الگوریتم گوگل چگونه سایت ها را شناسایی می کند ؟

الگوریتم گوگل چگونه سایت ها را شناسایی می کند ؟

در این مطلب می خواهم برای شما راجع به الگوریتم گوگل بیشتر توضیح دهم.

الگوریتم گوگل بر پایه هوش مصنوعی کار میکند و عکس العمل های بسیار جالبی دارد.

برای همه پیش آمده که برای جستجوی چیز خاصی به گوگل مراجعه کردیم. این جستجو ها و نتایجی که نشان داده می شود توسط یک الگوریتم خاصی کار می کنند.

 حال این سوالات پیش می آید که گوگل چگونه سایت ها را پیدا می کند و چگونه تصمیم می گیرد که کدام سایت ها را در رده های بالاتر نشان دهد؟ و یا اینکه سئو چیست؟ 

این گوگل است که تصمیم میگیرد کدام پرسش به چه طریقی به سایت های مختلف متصل شود. ما در ادامه به شما توضیحاتی را می دهیم که بتوانید راحت تر ساز و کار موتور جستجو را درک کنید.

دیجیتال مارکتینگ الگوریتم گوگل سئو

موتور هایی مانند گوگل چگومه محتوا را پیدا می کنند؟

گوگل با استفاده از کدی به نام “عنکبوت” وب را می گردد و یا به اصطلاح می خزد. این یک برنامه کوچک است که پیوندها را از یک صفحه به صفحه دیگر دنبال می کند و هر صفحه ای که روی آن قرار می گیرد کپی شده و به سرورها منتقل می شود.

 شبکه اینترنت بسیار بزرگ است و به همین ترتیب اگر گوگل بخواهد همه محتوای خود را ثبت کند ، غیرقابل کنترل است. به همین دلیل است که گوگل فقط کد صفحه را ضبط می کند و صفحاتی را که فکر نمی کند مفید باشند (نسخه های کپی ، کم ارزش و غیره) را حذف می کند.

وقتی مقدار زیادی تولید محتوا دارید ، به روشی برای میانبر آن محتوا نیاز دارید. Google نمی تواند فقط یک پایگاه داده بزرگ داشته باشد که شامل همه صفحات باشد ، و هر زمان که سوالی وارد می شود مرتب شوند. این خیلی کند خواهد بود. 

در عوض ، آنها یک نمایه ایجاد می کنند یا به اصطلاح ایندکس می کنند که اساساً این روند را میانبر می کند. موتورهای جستجو با استفاده از فناوری مانند Hadoop مقدار زیادی از داده را خیلی سریع مدیریت و پرس و جو می کنند. جستجوی فهرست بسیار سریعتر از جستجوی کل پایگاه داده در هر زمان است.

الگوریتم گوگل چگونه سایت ها را شناسایی می کند ؟

هنگامی که بهینه سازی یا همان ایندکس انجام شد، گوگل نسخه ای از آن را گرفته و یک میانبر برای صفحه در فهرست قرار داده است. عالی است ، هر جستجوی شما در Google احتمالاً هزاران نتیجه دارد ، بنابراین اکنون گوگل باید تصمیم بگیرد که با چه نظمی نتایج را نمایش می دهد. 

این واقعاً در قلب سئو و سئو کار است که فاکتورهای تنظیم کننده برای دستکاری ترتیب نتایج را مشخص می کند. الگوریتم یک اصطلاح عمومی است که به معنی یک فرایند یا مجموعه قانون است که برای حل یک مسئله دنبال می شود. 

با مراجعه به گوگل ، این مجموعه معیارهای وزنی است که ترتیب رتبه بندی آنها در صفحه را تعیین می کند. الگوریتم گوگل رمانند گذشته ناشناخته نیست و عوامل فردی و معیارهایی که از آن ساخته شده است کاملاً مستند است. 

ما می دانیم که همه معیارهای اصلی درون صفحه ای و خارج از صفحه چیست. نکته مهم در درک وزن یا همبستگی بین آنها است.

معیار اول URL است. کلمات کلیدی ممکن است در URL نشان داده شود ، مانند: www.recipes.com/chocolate-cake

معیار دوم بکلینک ها هستند.البته باید دقت داشته باشید که اگر کلمه کلیدی در URL نمایش داده شود انتظار می رود که در بک لینک ها هم نمایش داده شوند.

تمام فاکتورهای مختلفی که گوگل بررسی می کند روی یکدیگر تأثیر می گذارند. هر یک ممکن است ارزش کم و بیش داشته باشد (در وزن دهی) و رابطه بین آنها دائماً تغییر می کند.

 گوگل هر ساله صدها به روزرسانی را انجام می دهد و مرتباً این کار در الگوریتم گوگل انجام می شود. معمولاً این رابطه و وزن دهی است که بیش از خود معیارها تغییر می کند.

امیدوارم اطلاعات مفیدی در مورد الگوریتم گوگل به شما داده باشم.

کارشناسان ما تخصص خوبی در الگوریتم گوگل دارند و برای حضور موفق شما در دیجیتال مارکتینگ همیشه در کنار شما حضور خواهند داشت.

در مطالب آینده بیشتر از الگوریتم گوگل برای شما خواهم نوشت.

دیجیتال مارکتینگ الگوریتم گوگل سئو

با برترین اپراتور هوش مصنوعی ایران همراه باشید

بازدیدها: 33

دیدگاهتان را بنویسید

×