طراحی سایت دانشگاهی چگونه باید باشد

طراحی سایت دانشگاهی چگونه باید باشد

با پیشرفت تکنولوژی کلیه جوامع به سمت دنیای دیجیتال پیش می روند و در همین حین نیاز برای طراحی سایت دانشگاهی بسیار شدید حس می شود. در سال گذشته که ویروس همه گیر کرونا شیوع پیدا کرد اکثر مقاطع تحصیلی به صورت آنلاین به تحصیل خودد ادامه دادند و این روال برای دانشگاه ها هم صدق می کند. در نتیجه سایتی که بتواند تمامی نیاز دانشجویان و افراد شاغل در دانشگاه را شامل بشود بسیار الزامی است. ما در ایم مقاله در تلاش هستیم تا شما را با چگونگی طراحی این دست از سایت ها و ویژگی هایی که باشد داشته باشند آشنا کنیم.

خرید هاست لینوکس دیجیتال مارکتینگ خرید و فروش دامین دامنه طراحی سایت وبلاگ سایت وردپرس چیست و شیوه های نوین
برای طراحی سایت با ویرا سگال کارو در تماس باشید

طراحی سایت دانشگاهی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ساخت و طراحی  سایت دانشگاهی و به طور کل ساخت سایت های آموزشی چالش برانگیز است زیرا آنها باید انواع مختلفی از کاربران را پاسخگو باشند. یک طراحی سایت  دانشگاهی موفق  باید در خدمت دانشجویان آینده ، دانشجویان فعلی ، اساتید ، والدین و اعضای جامعه باشد.

و هر یک از این گروه ها وظایف خاصی دارند که می خواهند به صورت آنلاین انجام دهند. به عنوان مثال ، دانشجویان آینده ممکن است بخواهند تصاویر دانشگاه را ببینند ، در حالی که والدین ممکن است بخواهند به راحتی قبض شهریه را پرداخت کنند.

به همین ترتیب ، دانشجویان فعلی ممکن است بخواهند نمرات خود را به صورت آنلاین بررسی کنند ، در حالی که اساتید می خواهند جدیدترین دوره های خود را ارتقا دهند.

شاید بدیهی به نظر برسد ، اما  طراحی سایت دانشگاهی شما باید شخصیت دانشگاه شما را منتقل کند. احساسی از مکان ، احساسی که هنگام گذر از یک دانشگاه پر جنب و جوش به شما دست می دهد ، و حس دانشجو بودن به شما واقعا دست می دهد. باز هم ، ممکن است یک موضوع واضح به نظر برسد ، اما شما می خواهید کسی که به سایت نگاه می کند فورا با سیات شما ارتباط بر قرار کند .

شما انواع مخاطبان خود را می شناسید بنابراین سایت شما باید با هر یک از آنها ارتباط برقرار کند .

هر دانشکده ، دانشگاه یا سایر موrسسات آموزش عالی دارای مارک مشخصی هستند و هیچ دو سایت هرگز شبیه به یکدیگر نخواهند بود. نکته دیگری که باید به آن توجه نشان دهید این است که پیمایش در یک سایت بزرگ می تواند برای کاربران مطبوع نباشد. ایم مسئله همانقدر که به کد نویسی مربوط می شود به طراحی گرافیکی سایت هم بر می گردد.

عکاسی می تواند هر چیزی را که می خواهید بگویید ، حتی بسیار قدرتمندتر از کلمات. مخصوصاً با ورود نسل جدید به دانشگاه ، آنها دوست دارند تا خود را در دانشگاه به تصویر بکشند. عکاسی با کیفیت بالا دیگر اختیاری نیست هیچ چیزی مانند عکاسی با وضوح کم ، برش کم یا کیفیت پایین دانشجویان را از یک سایت دور نمی کند. بنابراین دقت داشته باشید که طراحی سایت دانشگاهی شما از عکس های مناسب برخوردار باشد.

یکطراحی  سایت دانشگاهی ، بدون توجه به اندازه آن ، محتوای زیادی دارد. با وجود چنین مجموعه متنوعی از کاربران و اطلاعات بسیار مهم برای هر یک از آنها ، دسترسی به این اطلاعات بسیار مهم است.

این فراتر از فقط سازماندهی خوب محتوا است. یافتن و دستیابی به آن برای کاربران باید آسان باشد. نه ، این به معنای پر کردن همه 600 صفحه در پیمایش نیست.

در عوض ، از نشانه های بصری سازگار به چندین شکل – ناوبری اصلی ، به طور بالقوه نوار ناوبری دوم ، نوار کناری ، پاورقی ، حتی عناصر ناوبری درون صفحه ای در صفحات مهم می توانید برای پیدا کردن سریع محتوا استفاده کنید.

نکته دیگری که باید در طراحی سایت دانشگاهی به آن توجه کنید ریسپانسیو بودن سایت می باشد. باید دقت داشته باشید که بسیاری از کاربران شما با دستگاه هایی همچون موبایل یا تبلت به سایت مراجعه می کنند بتابراین داشتن یک سایت ریسپانسیو بسیار اهمیت دارد.

بعد از طراحی و راه اندازی سایت نوبیت به سئو می رسد. سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتور های جشتجو به خصوص گوگل. اکثر این موتور های جتجو از الگریتم های هوش مصنوعی استفاده می کنند تا بتوانند محتوای درون اینترنت را ایندکس کنند و در تمام نقاط وب می چرخند تا محتوا های جدید را بیابند و در جواب جستجو به نمایش در بیاورند. بنابراین شما به سئو سایت دانشگاهی طراحی شده خود نیاز دارید تا آن را هرچه بیشتر در دسترس کاربران قرار دهد.

 

با شرکت هوش مصنوعی ویرا سگال کارو همراه باشید

بازدیدها: 32

دیدگاهتان را بنویسید

×