فروش دامین لزوم دنیای دیجیتال
هزینه طراحی سایت - هزینه سایت - هزینه سایت شرکتی - هزینه سایت فروشگاهی - قیمت طراحی سایت

فروش دامین لزوم دنیای دیجیتال

فروش دامینفروش دامین در دنیای دیجیتالی امروزی بسیار حائز اهمیت است دلیل آن این است که تمامی شرکت ها و برندها و حتی اشخاص مشهور و… میخواهند محصولات ، مهارت ها و دیدگاه های خود را در فضای مجازی در معرض دید عموم  قرار دهند که اصلی ترین راه انجام این کار داشتن سایت می باشد.

این ویژگی برای بسیاری از افراد پر کاربرد است مفهوم دیجیتال مارکتینگ با طراحی اولین سایت ها شکل  گرفت ویا حتی آموزش از راه دور نیز بر روی این بستر امکان پذیر شد. دامین نامی است که تمایز دهنده آدرس سایت های اینترنتی میباشد.

دامنه یا دامین چیست؟

فروش دامین

دامنه یا دامین، آدرس وب سایت شما در دنیای مجازی می باشد که از دو بخش اصلی تشکیل شده‌است: نام دامنه و پسوند آن.

نام دامنه یک امر صلیغه ای است و معمولا با توجه به محتویات سایت انتخاب میشود. این نام می‌تواند متشکل از اعداد، حروف و یا هردوی آن‌ها باشد. نام دامنه با نقطه یا“.” از پسوند آن جدا می‌شود. پسوند تکه آخر نام دامین میباشد.

پسوندها در دو دسته‌ی اصلی بین‌المللی و ملی طبقه‌بندی می‌شوند که انتخاب پسوند مناسب نیز متاثر از حوزه فعالیت وب سایت و نظر شخصی شما خواهد بود. مثلا com. نمونه‌ای از پسوند بین‌المللی و ir. نمونه‌ای از پسوند ملی ایران است.

باید به این نکته دقت داشته باشید که دو وب سایت نمی توانند از یک نام دامنه استفاده کنند لذا امکان فروش دامین اینترنتی که قبلا ثبت شده و تحت مالکیت دیگری باشد را نخواهید داشت. دامنه‌ها از طریق آدرس IP برگرفته از “Internet Protocol Address” به میزبانی وب شما متصل می‌شوند. هر هاست با یک آدرس IP در دنیای اینترنت شناخته می‌شود.

آدرس IP ها از طریق سرویسی به نام DNS یا Domain Name System که مقدار آن از طرف شرکت هاستینگ به شما اعلام خواهد شد، روی دامنه شما تعریف می‌شوند اما یک وب سایت تنها با خرید هاست و فروش دامین شکل نمی گیرد بلکه نیاز به طراحی سایت ، طراحی گرافیکی و بهینه سازی سایت دارد.

بخش های تشکیل دهنده دامین

– بخش اول دامین www

– بخش دوم نام دامین یا Domain Name

– بخش سوم پسوند و یا Top-Level Domain

 

چگونه دامنه بخریم؟

برای انتخاب ، خرید و فروش دامین مورد نظر باید بررسی کنید که آیا دامین مورد نظر شما آزاد می باشد یا خیر.

اگر آزاد نیست شما نمی توانید همان دامین را خریداری کنید معمولا شرکت هایی که خدمات دامین و سرور ارائه می دهندکه از یک نرم افزار آنلاین هم برخوردار می باشند که شما توسط آن می توانید خرید و فروش دامین مورد نظرتان را بررسی نمایید تا مشاهده کنید که آیا کسی پیش از شما این دامین را خریداری نموده یا خیر.

این نرم افزار آنلاین به شما قابلیت بررسی تمامی TLD های قابل خرید برای ایرانیان را می دهد .

در صورتی که می خواهید خرید و فروش دامین های جهانی را بررسی نمایید به آدرس whois.com مراجعه کنید و برای بررسی خرید و فروش دامین های ایرانی به آدرس whois.nic.ir مراجعه فرمائید.

نحوه خرید دامنه

شرکت های فراوانی وجود دارد که خدمات خرید و فروش دامین و سرور را ارائه میدهند. با یک search ساده هزاران سایت برای شما به نمایش در می آید ولی دقت داشته باشید فریب قیمت ها را نخورید ! احتیاط کنید از هر کسی دامین خریداری نکنید افراد شیاد در کمین شما هستند! برخی از سایت ها به هیچ عنوان حتی وجود خارجی ندارند .

دامین رو به نام خود ثبت می کنند و به شما هم اطلاع رسانی نمی کنند و در یک شرایط خوب موقعی که دامین شما برای مشتریانتان شناخته شد و معروف شد دامین رو از شما می گیرند و ناپدید می شوند!  فروش دامین که قیمتش  پایین است شک برانگیز است!

مالکیت دامین ۱۲ماهه می باشد  پس از یک سال شرکت با شما تماس میگیرد و از شما می پرسد آیا می خواهید دامینتان را تمدید کنید یا خیر. بیشتر شرکت ها تا ۱ ماه پس از اتمام زمان اجاره دامین ،مالکیت دامین رو برای شما محفوظ می دارند تا شما مجال تمدید داشته باشید .

خرید و فروش دامین در شرکت هوش مصنوعی ویرا سگال کارو

شرکت ویرا سگال کارو برای عزیزانی که می خواهند دامین های خاص خریداری نموده و یا برای فروش دامین خود احتیاج به مشاوره دارند ، سامانه فروش دامین خود را در فروشگاه آنلاین Vira Shop راه اندازی کرده است دوستانی که مشتاق به خرید یا فروش دامین هستن میتوانند به سامانه خرید و فروش دامین به آدرس: www.vira-sk.ir\shop  مراجعه فرماید.

بازدیدها: 3186

دیدگاهتان را بنویسید

×