سئو سایت خبری و تفاوت آن با سایر سئوها

سئو سایت خبری و تفاوت آن با سایر سئوها

سئو سایت خبری چیست و بهترین روش ها برای بهینه سازی سئو سایت خبری و مزایای سئو سایت خبری چیست این ها  مطالبی هستن که امروز در این مغاله میخوایم به آنها بپردازیم

سئو سایت خبری چیست؟

پروژه‌های سئو از این جهت حائز اهمیت هستند که می‌توانند ورودی هدفمندی را بر اساس کلماتی که افراد مختلف در اینترنت جستجو می‌کنند به سمت سایت هدف هدایت کنند. کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو می‌شود انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع کلمات کلیدی برنامه‌ریزی و اهداف خاص خود را از نظر محتوایی می‌طلبند تا به نتیجه مناسب برسند.

پروژه‌های سئو سایت خبری نیز طبق همین منوال انواع مختلفی از نظر هدف‌گذاری دارند، وب‌سایت‌های خبری یکی از انواع سایت‌ها هستند که بیش از اینکه کلمات کلیدی خاصی برای آنها اهمیت داشته باشد، دریافت بازدیدکننده برای آنها اهمیت دارد. در نظر داشته باشید که سئو سایت به تنهایی برای رشد و گسترش سایت کافی نیست و باید استراتژی مناسبی جهت جذب مخاطب دریافت شده از گوگل داشت تا بتوان به مرور جامعه هدف علاقمند به وب سایت را افزایش داد.

سئو سایت خبری بیشتر براساس ورودی جذب شده از گوگل اندازه‌گیری می‌شود و در این نوع از سایت‌ها، ترافیک ورودی گوگل اهمیت بالایی دارد. اینکه سایت شما چقدر مخاطب دارد و این مخاطبان هر چند وقت یک بار به سایت شما سر می‌زنند نشانه‌ میزان اعتبار سایت خبری شما خواهد بود. در صورتی که به مرور بازدیدکننده بازگشتی سئو سایت خبری افزایش پیدا کند، این موضوع نشان‌دهنده این است که سایت خبری توانسته با ارائه محتوای جذاب و مناسب برای کاربران هدف خود، عده‌ای از آن‌ها را جذب کرده و به بازدیدکننده ثابت و همیشگی خود تبدیل کند.

سئو سایت خبری

بهترین روش‌ها برای بهینه‌سازی سئو سایت خبری  

۱. سرعت خزش سایت را بهینه کنید

وقتی صحبت از رسانه های خبری می شود ، می خواهید صفحات شما به سرعت توسط گوگل ( بهینه سازی سئو ) دیده شوند. برای این کار لازم است صفحات شما به اصطلاج خزیده (crawl) و نمایه (index) شوند.

خوشبختانه فاکتورهای مختلفی در بهینه سازی سئو وجود دارد که می تواند به سرعت خزش سایت شما کمک کند، از جمله سرعت سایت، عملکرد سرور و نقشه سایت با فرمت XML.

با این وجود نمی توانید مانند نقشه سایت های دیگر با نقشه سئو سایت خبری برخورد کنید. تعداد دفعات انتشار محتوا در سایت شما بر سرعت خزیدن تأثیر مثبت می گذارد و اگر ربات‌های گوگل در سایت شما محتوای جدید بهینه سازی سئو ) بیابد، آن را حتما بررسی خواهد کرد.

گرچه تعداد دفعات ارسال مهم است، اما فراموش نکنید که محتوا دارای ارزش بیشتری است. اگر مطالب بیش از حد پست کنید یا محتوای غیرضروری را منتشر کنید، گوگل بودجه ارزشمند خزیدن خود را در صفحات با ارزش کمتر هدر می‌دهد، این بدان معنی است که محتوای خوب شما ممکن است دیده نشده باقی بماند. بنابراین تحت هیچ شرایطی کیفیت را فدای کمیت نکنید.

در صورتی که تمایل ندارید صفحه‌ای توسط گوگل یا دیگر موتورهای جستجو  را با استفاده از فایل robots.txt مسدود کنید تا از سرعت خزش مناسب اطمینان حاصل کنید.

 

۲. تمرکز خود را بر روی طراحی درست سایت بگذارید

سئو سایت خبری چالش ویژه ای برای بهینه سازی سئو دارند زیرا معمولاً صفحات زیادی دارند و به طور مداوم در حال رشد هستند.

این بدان معناست که برای حفظ جایگاه، ساختار سایت بسیار مهم است. ساختار سایت باید به گونه‌ای طراحی شود که برای موتورهای جستجو در جهت بهینه سازی سئو قابل دسترسی باشد و کاربران نیز به سادگی به آن دسترسی پیدا کنند.

همچنین ایجاد برچسب (Tag) و دسته‌بندی (Category) مناسب برای بهینه سازی سئو سایت خبری بسیار با اهمیت است. ایجاد برچسب‌ها و دسته بندی‌های باید به گونه‌ای باشد که مخاطبان شما بتوانند به راحتی آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند. برچسب و دسته‌بندی نباید همنام باشند زیرا در این صورت به بهینه سازی سئو سایت شما آسیب می‌رسد. همچنین نامگذاری برچسب‌ها و دسته‌بندی‌ها نباید از نظر معنایی یکی باشد. برای مثال دو برچسب با نام تبلیغات دیجیتال و تبلیغات آنلاین صحیح نخواهد بود و باید یکی از آن‌ها در سایت به کار رود.

برای سایت‌ها با محتوای زیاد امکان ایجاد زیر دسته‌بندی‌ها نیز وجود دارد ولی در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا که عمق صفحات سایت شما را زیاد می‌کنند. این امر باعث می‌شود موتورهای جستجو برای بهینه سازی سئو به صفحات شما به درستی دسترسی نداشته باشند.

 

۳. سایت موبایل فرندلی ایجاد کنید

قابلیت استفاده از تلفن همراه امروزه برای هر وب‌سایتی مهم است، اما برای سئو سایت خبری حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. امروزه اکثر ورودی سایت‌ها از دستگاه‌های تلفن همراه است و بهینه‌سازی سئو سایت برای نسخه موبایل از ضروریات است.

همچنین استفاده از نسخه امپ (AMP)، نوعی فناوری انتشار را که قالب بندی را حذف می کند و باعث باگذاری سریع صفحات برای کاربران تلفن همراه می شود، را نیز در نظر بگیرید.

 

۴. تحقیق برای کلمات کلیدی را فراموش نکنید

قبل از شروع نوشتن هر محتوایی لازم است بدانید مخاطب شما با چه قصدی و با چه کلمه کلیدی در موتورهای جستجو جهت بهینه سازی سئو به دنبال جواب سوال خود می‌گردد. برای انجام این کار می‌توانید در پیشنهادات گوگل استفاده کنید. در تصویر زیر  پیشنهاد گوگل برای کلمه کلیدی «خواص توت فرنگی» را مشاهده می‌کنید.

همچین از ابزارهای دیگر مانند google keyword planner، kwfinder و keywordtool.io نیز می‌توانید استفاده کنید.

لازم است از کلمات کلیدی در موارد زیر استفاده کنید:

عنوان محتوا

از کلمه کلیدی در عنوان محتوا استفاده کنید. همچنین برای جذاب کردن محتوا استفاده از کلمات قدرتمند مانند اعداد، صفحات با تر و ترین و کلمات پرسشی استفاد کنید.

توضیحات متا

توضیح متا نوشته‌ای است که در صفحه نتایج موتور جستجو در زیر عنوان مشاهده می‌کنید و حدود ۱۷۰ کاراکتر طول دارد. لازم است کلمه کلیدی خود را در توضیح متا بگنجانید.

توضیح متا خوب به نتیجه شما کمک می کند، که می تواند نرخ کلیک شما را CTR شما را تقویت کند. توضیح متا خوب CTR ارگانیک شما را تقویت می‌کند.

URL های صفحه

استفاده از کلمه کلیدی در آدرس صفحه می‌تواند به سئوی محتوای شما کمک کند. فراموش نکنید URL را کوتاه نگه دارید و از نوشتن تمام تیتر متحوا در تیتر در صورت طولانی بودن آن اجتناب کنید.

استفاده از تصاویر

در محتوای خود از تصاویر کپی شده استفاده نکنید و برای هر پست تصاویر مناسب طراحی کنید. علاوه بر طراحی تصاویر لازم است پس از قرار دادن آن‌ها در تصویر برای تصاویر Alt یا توضیح عکس را تعریف

لینک سازی داخلی

لینک‌های داخلی برای سئو بسیار زیاد است. لینک دادن به صفحات شما باعث می‌شوند اهمیت آن‌ها بیشتر شوند. برای بالا بردن قدرت صفحات کم قدرت می‌توانید از  صفحات دارای قدرت بالا آن‌ها لینک دهید.

 

۵. محتوای همیشه سبز را در برنامه محتوایی خود قرار دهید

محتوای همیشه سبز یا ever green به محتوایی گفته می‌شود که محدود به زمان خاصی نمی‌شود و همیشه کاربران آن را جستجو می‌کنند. برای مثال در دنیای دیجتال مارکتینگ کاربران همواره درباره تبلیغات دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ جستجو می‌کنند.

سئو سایت خبری درباره موضوعات روز می‌نویسند. این نوع موضوعات پس از مدتی دیگر جستجو نمی‌شوند و این گونه مطالب عمر کوتاهی دارند. بنابراین لازم است محتوایی با موضوعاتی که همیشه سوال مخاطبان هستند نیز تهیه کنید.  با انجام این کار ترافیک ورودی سئو سایت خبری خود را تضمین کرده‌اید و همواره جریان ثابتی از ورودی گوگل را خواهید داشت. در این صورت می‌توانید جایگاه سایت خود در نتایج موتور جستجو را بهبود دهید و این امکان را ایجاد نمایید که اخبار شما نیز بهتر دیده شوند.

 

۶. از محتوای کپی استفاده نکنید

همواره برای سایت خود از محتوای یکتا استفاده نمایید و محتوا را خودتان تدوین کنید. کپی کردن از سایت‌های دیگر می‌تواند موجب جریمه شدن سایت شما شود. با اینکه سرعت انتشار خبر با اهمیت است، اما نباید از کیفیت آن غافل شوید. با نوشتن یا بازنویسی محتواها می‌توانید جایگاه سایتتان در صفحه نتایج گوگل حفظ کنید و بهبود دهید.

 

۷. در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

آیا می‌توان سایت خبری را اداره کرد اما اخبار را در کانال های رسانه های اجتماعی ارسال نکنید؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت، بسترهای اجتماعی بسیار خبرپسند هستند و فعالیت داشتن در آن‌ها بسیار موثر است. اساسی‌ترین مورد این است که همواره و به طور مداوم در شبکه‌های اجتماعی پست بگذارید.

شبکه‌های اجتماعی گوناگونی وجود دارند که برای دسترسی به طیف گسترده مخاطبان لازم است در انواع آن فعالیت داشته باشید.  پس از ایجاد اکانت در رسانه‌های اجتماعی و استفاده از آنها برای مدتی، باید بسنجید که عملکرد آن‌ها تا چه حد مناسب بوده است و آیا استراتژی شبکه‌های اجتماعی شما نیاز به بهبود دارد یا خیر. این کار را می توانید براساس میزان مشارکت کاربر قضاوت کنید. برای مثال، هرچه تعداد رای مثبت، نظرات و اشتراک‌گذاری بیشتری برای پست‌های خود بدست آورید، بهتر است.

سئو سایت خبری

مزایای بهینه سازی سئو سایت خبری چیست ؟

با رعایت نکات مربوط به بهینه سازی سئو سایت خبری این نوع از سایت ها برای موتور های جستجو بهینه می شوند و در رتبه بندی در صفحه ی اول جستجو قرار می گیرند. در وب سئو سایت خبری بدلیل بالا بودن حجم کار نیاز به مشاوره سئو متخصص همراه با تیم سئو وب سایت می باشد و یکی دیگر از نکات عمومی سئو که برای سایت های خبری نیز حائز اهمیت است، مناسب بودن وب سایت خبری برای موبایل است. اکثر مردم دنیا تمایل دارند اخبار را روی صفحه ی گوشی و تبلت خود دنبال کنند. البته نسخه ی دسکتاپ نیز جایگاه خود را حفظ می کند.

افرادی که به دنبال اخبار هستند از تمام کاربران فضای وب صبر کمتری دارند. پس سرعت بالای یک وب سایت خبری نیز در اولویت قرار دارد. از جمله مزایای سئو برای این وب سایت های خبری این است که بر بالا بردن سرعت سئو سایت خبری نیز تمرکز دارند.

 

 

بازدیدها: 12

دیدگاهتان را بنویسید

×