طراحی سایت شهرداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد

طراحی سایت شهرداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد

طراحی سایت شهرداری می تواند در ارایه خدمات و نیز کاهش مراجعه حضوری افراد به ادارات کمک کند و این دسته از سایت ها در شرکت طراحی سایت حرفه ای به کارمندان کمک میکند تا با دقت و زمان بیشتری برای مراجعان حضوری خود وقت بگذارندو یه سایت شهرداری خوب باید ریسپانسیو باشد سرعت بار گذاری کمی داشته باشد کاربران باید بتوانند راحت از آن استفاده کنند ما در این مقاله ویژگی های مهم در طراحی سایت شهرداری به دقت تجزیه تحلیل کنیم.

طراحی سایت شهرداری

طراحی سایت شهرداری چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی وب سایت منحصر به فرد و اختصاصی

طراحی سایت شهرداری، وب سایتی منحصر به فرد است و نباید شبیه به بسیاری از وب سایت های دیگر باشد. پس در طراحی سایت شهرداری باید طراحی قالب به صورت اختصاصی انجام شود. سعی کنید به هیچ وجه از قالب های عمومی و آماده که نمونه های آن در اینترنت بسیار دیده می شود استفاده نکنید.

طراحی صفحه اصلی به صورت هدفمند

کاربران سایت های شهرداری عموماً با هدف انجام کار خاصی وارد اینگونه سایت ها می شوند، پس طراحی سایت شهرداری باید بیشتر از داشتن ظاهر و هزینه طراحی گرافیکی زیبا، کاربردی بوده و با هدف رساندن هر چه سریعتر کاربر به هدفش طراحی شود. با قرار دادن مهمترین آیتم ها و خدمات و پربازدیدترین ها در صفحه اصلی سایت سعی کنید صفحه اصلی سایتتان کاربر پسندتر شود.

شماره های تماس فوری

همانطور که طراحی سایت شهرداری باید حاوی آخرین اخبار و اطلاعات در مورد قوانین شهری باشد در کنار اینها باید شماره تماس های ضروری و فوریتی مانند شماره پلیس، آتش نشانی، بیمارستان ها، اطلاعات راه ها و جاده ها و … را در وب سایت ارائه شوند.

تقویم رویدادها

بخشی از سایت را به تقویم رویدادهای مرتبط با شهر و شهروندان از جمله انتخابات، فستیوال ها، گردهمایی ها، تعطیلات رسمی و غیر رسمی و … اختصاص دهید.

قرار دادن نقشه

وب سایت شما تنها برای شهروندان ساکن شهرتان نیست بلکه می تواند منبع مفیدی برای توریست ها و بازدیدکنندگان شهرتان یا حتی سرمایه گذاران نیز باشد. پس با قرار دادن نقشه های مختلف از شهر، مکان های مهم و پروفایل و اطلاعات انجمن های مختلف موجود در شهر سعی کنید این دسته از کاربران را هم جذب کرده و راضی نگه دارید.

لینک به منابع محلی

قرار دادن لینک هتل های محلی، رستوران ها و مکان های مهم دیگر در سایت بدون شک باعث متمایز شدن و برتری سایتتان می شود. این کار هم به کسانی که با شهرتان آشنایی زیادی ندارند کمک کرده و هم باعث تبلیغ و رواج کسب و کارهای موجود در شهرتان می شود.

ارائه آپشن های خاص در سایت برای تعامل بیشتر با کاربر

چند دلیل برای اینکه شهر تهران باید هوشمند شوند مهمترین مسائل در طراحی سایت شهرداری ایجاد امکان تعامل کاربر با سایت می باشد. از طریق روش های زیر می توانید تعامل کاربر را با سایت بیشتر کنید:
•    شبکه های اجتماعی: قرار دادن اخبار، تصاویر و اطلاعات جدید در شبکه های اجتماعی علاوه بر سایت و قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی در سایت

•    انجمن های گفتگو: انجمن های گفتگو جایی هستند که کاربران با ثبت نام در آن ها می توانند در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر صحبت کرده و سؤالات و مشکلاتشان را مطرح کنند. با ایجاد انجمن در طراحی سایت شهرداری هم باعث تعامل بیشتر کاربران با سایت می شوید و هم امکان طرح کردن سؤال و مشکلاتشان را به صورت راحت تر و سریعتر فراهم می کنید.

•    برگزاری نظرسنجی:  برگزاری نظرسنجی در سایت در مورد تغییرات، خدمات و موضوعات مرتبط با شهروندان

•    امکان ارسال فرم:  کاربران باید بتوانند همچنین از طریق ارسال فرم در سایت با شما در ارتباط باشند. این فرم ها می توانند با اهداف مختلفی باشند مثلاً فرم استخدام یا فرم درخواست برای خدماتی خاص و…

•    نظرات:  ایجاد امکان ارسال نظر در قسمت اخبار سایت یا وبلاگ سایت

طراحی سایت شهرداری

امکان جستجوی داخلی در سایت

یکی از مهمترین آپشن ها برای کاربران سایت به خصوص سایت هایی با اطلاعات زیاد که پیوسته آپدیت می شوند مثل طراحی سایت شهرداری، امکان جستجو در سایت می باشد. به این ترتیب کاربران پس از ورود به سایت به راحتی و بدون سردرگمی از طریق این آپشن اطلاعات مودر نیاز خود را جستجو می کنند و زودتر به هدفشان می رسند.

کنترل برندسازی برند در سایت

شهرداری هر شهر یک برند است و شخصیت برند در طراحی سایت شهرداری هم باید حفظ و رعایت شود. به این معنی که رنگ های مورد استفاده در سایت، فونت ها، راهبری سایت و استایل تصاویر باید یکسان باشد و از صفحه ای به صفحه دیگر تغییر نکند.

نمونه های بسیاری در زمینه طراحی سایت شهرداری وجود داره که تیم تخصصی ما در شرکت طراحی سایت ویرا سگال کارو توانایی ارایه تمام نسخه های مشابه را دارد و نیز هر نمونه کاری که از طرف مشتریان ارایه شود می توانیم مشابه آن را را مطابق با خواست و سلیقه کارفرما در اختیارشان قرار بدهیم.

بازدیدها: 21

دیدگاهتان را بنویسید

×