سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی یک موضوع تخصصی در مباحث سئو سایت است به همین دلیل اکثر مردم نمی‌ دانند چگونه سایت آنلاین اختصاصی خود را بهینه‌ سازی کنند. اکثراً سوالاتی برای صاحبان اکثر کسب و کارها به وجود می ‌آید که چگونه هنگام جستجوی نام آن ‌ها در اینترنت، صفحه مورد نظرشان در بالاترین نتیجه جستجو قرار گیرد.

پاسخ این سوال استفاده از تکنیک‌ های اینترنت است که جهت بهینه سازی و تولید محتوا سایت شخصی به‌کار می‌رود. بنابر این در این مقاله به بررسی سئو چیست، سئو سایت شخصی چیست، مهمترین کلمه کلیدی، سئو سایت شخصی بر اساس کلمه کلیدی و تاثیرات سئو سایت شخصی در کسب و کار و مشکلات سئوی سایت شخصی می‌پردازیم و هرآنچه برای بهبود سایت آنلاین شخصی شما لازم است را به آن ها اشاره می کنیم.

سئو سایت شخصی

 طراحی سئو چیست؟

سئو از دید کارشناسان و متخصصین این امر، به مجموعه علومی گفته می شود که هدف از آن، رساندن یک سایت آنلاین به صفحه اول گوگل در هنگام جستجوی یک عبارت به خصوص است. به عنوان مثال اگر سایت شما درباره ماشین های کلاسیک ها و کاربری کلمه کلیدی ماشین کلاسیک را جستجو کند، سئو موجب می شود که سایت شما در رتبه های اول گوگل قرار گیرد.

سئوseo سایت شخصی اینترنت چیست؟

سئو سایت شخصی بسیاری از افراد در زمینه فعالیت و کسب و کار آنلاین خود دارای سایت هایی با نام خود هستند که نام خود را به عنوان برند کاری خود در نظر گرفته اند. افراد مشهور، هنرمندان از جمله افرادی هستند که دارای سایت  بوده و فعالیت ها و کار هایی که انجام می دهند از طریق سایت و اینترنت خود به کاربران گزارش می دهند.

سئو سایت شخصی که با نام خود فرد و حرفه او سئو شده باشد می تواند رتبه ی بالاتری در اینترنت گوگل به خود اختصاص دهد و فرد می تواند امیدوار باشد که جذب مشتری و کاربر داشته است.

چرا کلمه کلیدی جزء شاخصه اصلی سئو به حساب می آید؟

کلمات کلیدی جز مهم ترین شاخصه های سئو محسوب می شوند و در سئو سایت شخصی مهم ترین کلمه کلیدی نام شماست. طبق آماری که مایکروسافت در طی یک مطالعه، در سال 2010 ارائه داد، بیش از 79 درصد کارفرمایان، قبل از بررسی رزومه حرفه ای هر شخص، نام او را در اینترنت جستجو کرده اند. با توجه به اینکه مطالعه آنلاین در سال 2010 انجام شده، مطمئنا این رقم تا کنون افزایش نیز یافته است.

نکته مهم در این قسمت استفاده از شکل های مختلف نامتان توسط شماست. به عنوان مثال اگر نام شما محمد رضا کیان نژاد است ممکن است در کارت ویزیت شما از نام محمدرضا کیان ، در اینستاگرام آنلاین شما از نام محمد کیان و در وب سایت شما از نام محمد رضا نژادی استفاده کرده باشید. این امر موجب دسترسی سخت تر به حساب های شما در اینترنت شبکه های اجتماعی مختلف و همینطور سایتتان می گردد.

در این صورت پیدا کردن آنلاین شما در اینترنت توسط شخصی که کارت ویزیت خود را به او داده اید بسیار دشوار می شود و بنابر این بهتر است از نام های یکسان در تمام پروفایل های خود و سایتتان استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است کاربران نتوانند سایت و شبکه های اجتماعی شما را بیابند و در نتیجه فرصت های شغلی را از دست خواهید داد.

سئو سایت شخصی بر اساس کلمه کلیدی

سئو سایت شخصی، دانش و تخصص رساندن سایت یک شخص به رتبه بالا در گوگل هنگام جستجوی نام یا حرفه مرتبط با سایت شخصی می باشد. همچنین سئو کردن نام افراد به نمایش شبکه های اجتماعی که فرد دارد مانند فیسبوک یا اینستاگرام(آنلاین) او در رتبه اول نیز کمک می کند.

همنطور که در قبل گفتیم زمانی که کاربری در اینترنت نام شما را جستجو می کند باید بهترین تجربه کاربری را از سایت شما دریافت کند. سئو اسم شما سبب می شود ترافیک بیشتری از طریق موتورهای جستجو داشته باشید.

سئو سایت شخصی مزیت های زیادی را برای سایت شما به ارمغان می آورد، یکی از این مزیت ها گسترش ارتباطات (اینترنت) شما با دیگران می باشد، افراد از طریق جستجو شبکه های اجتماعی خود را گسترش می دهند، همکاران تجاری خود را پیدا می کنند، با مشتریان یا کارفرمایان بیشتری آشنا می شوند و با دوست های قدیمی خود ارتباط دوباره برقرار می نمایند.

کارفرما ها بوسیله جستجو به دنبال کارمندان جدید برای موقعیت های شغلی گشته و از طریق آنلاین فرد مورد نظر خود را پیدا می کنند. همچنین کارفرمایی که به دنبال کارمند می باشد قبل از مصاحبه از طریق سایت شخصی اطلاعات شما را بررسی می کند. یکی از راه هایی که به استخدام شما در یک منصب شغلی و یا به بیشتر شدن شانس شما برای پیدا کردن مشتریان جدید کمک می کند، نمایش نام و حرفه شما در اینترنت می باشد و این موضوع بدون سئو سایت شخصی و نام شما امکان پذیر نیست.

تاثیرات سئو و طراحی سایت شخصی بر کسب و کار

با استفاده از تاکتیک‌ های عمومی سئو سایت شخصی یا به کمک نرم‌ افزار های مفیدی که برای مدیریت شهرت آنلاین (Online Reputation Management) طراحی شده‌اند، مطالب، پروفایل‌ ها و سایت‌ های شما که بهینه‌ سازی شده‌اند به عنوان صفحات معتبر توسط موتور جستجوگر شناسایی می‌شوند.

سئو سایت شخصی

از آنجا که امروزه اکثر مردم قبل از انجام خرید و یا شروع هر کسب و کاری، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق موتورهای جستجوگر به‌ دست می‌آورند، لذا بسیار مهم است که صفحه‌ی شما به‌گونه‌ ای بهینه سازی شده باشد که در رقابت با سایر کسب و کار های مشابه در رتبه ‌های بالاتری قرار گیرد.

در نتیجه تعداد مخاطب‌ هایی که از این صفحه بازدید می‌کنند بیشتر می‌شود. همین امر نتایج مثبت زیادی بر کسب و کار آنلاین خواهد داشت.

در این قسمت به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- یکی از موارد مهمی که در سئو سایت شخصی اهمیت دارد، افزایش سرعت سایت است، این موضوع موجب حفظ مخاطبین جذب شده می‌شود. در نتیجه شما ترافیکی که جذب کرده‌اید را از دست نمی‌دهید.

2- شما به راحتی می‌توانید برند شخصی خود را از طریق صفحات آنلاین معتبری که طراحی می‌کنید، به مشتری و بازار کسب و کارتان معرفی کنید و از این پس با برند شخصی خودتان در اینترنت کار کنید.

3- با استفاده از ابزارهای مناسب، می‌توانید دریابید که از کدام کلمات کلیدی استقبال بیشتری شده و از آن‌ها در جهت افزایش بهره‌وری سایت استفاده کنید.

4- با شناسایی صلیقه مخاطبین و ارائه خدمات آنلاین براساس آن، مخاطبان شما خود به عنوان نیروی تبلیغاتی عمل کرده و سایت شما را به اطرافیان معرفی می‌کنند، همچنین در صورتی که کاربران از سئو سایت شخصی شما رضایت داشته باشند، نظرات مثبت آن‌ها در فضای مجازی، افزایش می‌یابد.

این موضوع موجب جذب ترافیک رایگان می‌شود. در صوررتی که این هدف محقق شود، شما تبلیغات رایگان آنلاین کسب کرده‌ و در قسمتی از هزینه تبلیغات صرفه‌جویی نمود‌ه‌ اید. همچنین رضایت مشتریان افزایش یافته و اعتبار کسب و کارتان بالاتر می‌رود.

5- با کاهش و یا به حداقل رساندن بی ‌نظمی در سایت اینترنت، مشتری در حین مطالعه مطالب شما دچار خستگی نمی‌شود و این باعث می‌شود مدت طولانی‌ تری در سایت شما باقی بماند که همین موضوع نیز موجب مفید تشخیص داده شدن سایت شما توسط الگوریتم‌ های گوگل شده و درنتیجه سئو سایت شخصی شما را در رتبه‌ های بالاتر نمایش می‌دهند.

6- به دلیل افزایش روز افزون استفاده کاربران آنلاین از گوشی‌های هوشمند، یکی از موارد مهمی که باید در هنگام بهینه‌ سازی سایت شخصی مد نظر قرار گیرد، طراحی سایت برای هماهنگی با این سیستم‌ ها است. سایت شما باید به گونه‌ای طراحی شود که نه تنها در کامپیوتر بلکه در گوشی‌های هوشمند نیز به خوبی نمایش داده شود. درغیر این صورت حجم قابل ملاحظه‌ ای از ترافیک را از دست خواهید داد.

7- یکی از مهم‌ترین نتایج سئو سایت شخصی در کسب و کار اینترنت شخصی، افزایش فروش و درآمد، و افزایش بازدهی هزینه‌ های صرف شده است. در صورتی که سایت شما با تکنیک ‌های موثر طراحی شده‌باشد، با افزایش استقبال کاربران آنلاین، به مرور زمان توجه موتور های جستجوگر به سایت شما افزایش یافته و در رتبه ‌های برتر جایگاه شما تثبیت می‌شد.

درنتیجه صفحات شما روز به روز مخاطبان بیشتری جذب کرده و مشتریان سایت به مرور افزایش می‌یابند و همین امر میزان فروش محصولات یا انجام خدمات را افزایش داده و موجب افزایش درآمدتان می‌شود. همچنین هزینه‌های اولیه که برای سئو سایت شخصی انجام داده بودید، جبران شده و نیز به سود مضاعف نیز دست می‌یابید.

چند نکته مهم

  • هر سایتی رقیبانی در فضای وب دارد. موتور های جستجو نیز در بین سایت های اینترنت مشابه بررسی می کنند تا آن ها را به ترتیب در رتبه بندی صفحات خود جای دهند. بنابراین برای موفقیت در سئو سایت شخصی لازم است عملکرد رقبا نیز به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. ابتدا خدمات یا محصولاتی که بناست در سایت شخصی ارائه کنید در موتور های جستجو تایپ کرده و نتایج آن را بررسی کنید. ببینید که چه سایت های رتبه های اول را کسب نموده اند.
  • نکات مثبت و منفی سایت های آنلاین برتر، محتوای آن ها، نقص های محتوایی، مزایا و معایب ساختاری آن ها و جذاب بودنشان برای کاربران را به دقت مورد بررسی قرار دهید. هر جایی که از نظر محتوا در سایت های برتر وجود نداشته باشد، احتمالاً می تواند سکوی پرش شما برای موفقیت در سئو سایت شخصی خودتان باشد.
  • پس از طی این مراحل وقت آن رسیده است که محتوای سایت خود را تهیه کرده و فضای سایت خود را در اینترنت طراحی کنید. برای اینکار می توانید از وردپرس کمک بگیرید.

مشکلات سئو سایت شخصی

در زمان سئو سایت شخصی و همینطور سئو نام شما، امکان دارد مشکلاتی به علت ماهیت سئو سایت شخصی رخ بدهد. اگر سایت شما بدرستی سئو نشده باشد در هنگام جستجوی نام خود در اینترنت ممکن است با موارد زیر روبه رو شوید:

هویت آنلاین نا درست:

این امکان وجود دارد که شخص دیگری که هم نام شماست در اینترنت فعالیت داشته باشد و با سرچ نام شما سایت و فعالیت های او نیز بالاتر از سایت شما نمایش داده شود و کارفرمایان علاقه به شما را از دست بدهند.

عکس ها و تصاویر زننده:

این امکان نیز وجود دارد که عکس ها و ویدیو های زننده ای از افراد دیگری هم نام با شما در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی پخش شده باشد که قطعا باعث ایجاد مشکل در کار و حرفه شما می شود.

سئو سایت شخصی

تشابه نام شما با یک شخصیت معروف:

در صورتی که نام شما با نام یک شخصیت معروف مانند هنرمندان یا خوانندگان آنلاین یکسان باشد برای دیده شدن در فضای مجازی(اینترنت) شانس زیادی نخواهید داشت. موارد بسیاری پیش آمده که نام فردی با نام شخص معروفی مشابه باشد و در زمینه سئو سایت شخصی توسط نام فرد دچار مشکل شده باشد.

بهترین روش در این گونه موارد در صورت امکان، استفاده از پسوند نام خانوادگی یا نام کامل شماست تا نام واقعی شما از نام او متمایز باشد. در صورت نداشتن پسوند می توانید از راه دیگری نیز استفاده نمایید، تنها راهی که وجود دارد استفاده از نام مستعار یا ساخت یک پسوند برای نام حرفه ای شما می باشد.

بازدیدها: 355

دیدگاهتان را بنویسید

×