آرم طراحی گرافیکی طراحی اپلیکیشن اپ طراحی وب سایت وبسایت تولید محتوا

طراحی سایت

وب سایت اولین پایگاه شما در فضای مجازی است بنابراین یک طراحی سایت خوب ، به مانند ویترینی چشم نواز کسب و کار شما را به مشتریان معرفی می کند.

 اما برای شروع باید به چه نکاتی توجه داشت؟

 اولین نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که شما برای دریافت بهترین خدمات ممکن به یک تیم حرفه ای طراحی سایت نیاز دارید. 

بعد از انتخاب تیم سازنده شما باید بدانید که کدام نوع از  طراحی وب سایت برای کسب و کار شما کارایی بیشتری دارد. 

سایت در هر کسب و کار متفاوت ایجاب می کند که نیاز های خاصی را شامل شود از همین رو طراحی وب سایت به چند دسته کلی تقسیم بندی می شود.

 انواع طراحی وبسایت شامل طراحی سایت شخصی ، طراحی سایت شرکتی ،طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت سفارشی می باشد. 

البته باز هم با سلیقه و نیاز های مشتری هر کدام از این انواع وب سایت می توانند قابلیت هایی نظیر اجرا کردن فیلم، نمایش فایل های آفیس و غیره را داشته باشند. 

بعد از تکمیل فرایند طراحی سایت نوبت به تولید محتوا و بهینه سازی این محتوا با الگوریتم های موتور های جستجو می رسد که آن را به اختصار SEO می نامند. 

این خدمات داری اهمیت فراوانی می باشد زیرا شما باید بتوانید وب سایت خود را با تولید محتوی درست و دقیق طوری پیش ببرید که بتواند جذب مخاطب و در نهایت جذب مشتری را به همراه داشته باشد.

  تیم طراحی ، تولید و بهینه سازی وب سایت ویرا سگال کارو با استفاده از کادری مجرب شما را در مراحل ساخت، بهینه سازی و تولید محتوای وب سایت همراهی خواهد کرد.

 
طراحی سایت سفارشی
شروع از 10.000.000 تومان
 • دامنه هدیه ir
 • طرح ریسپانسیو
 • امکانات سفارشی
 • درگاه پرداخت
 • ایمن سازی سایت
 • ارتباط با بازدید کنندگان و دریافت اطلاعات
طراحی سایت فروشگاهی
6تا9،000،000 تومان
 • دامنه هدیه ir
 • طرح ریسپانسیو
 • آمار بازدیدکنندگان
 • درگاه پرداخت
 • ایمن سازی فروشگاه
 • ارتباط با بازدید کنندگان و دریافت اطلاعات
طراحی سایت شرکتی
3تا4،500،000 تومان
 • دامنه هدیه ir
 • طرح ریسپانسیو
 • راهنمای استفاده
 • آمار بازدیدکنندگان
 • ارتباط با بازدید کنندگان و دریافت اطلاعات
 • پشتیبانی کاربران از طریق تیکت
طراحی سایت شخصی​
2،500،000 تومان
 • دامنه هدیه ir
 • طرح ریسپانسیو
 • آموزش مدیریت سایت
 • مدت زمان اجرا (6 روز)
 • امکان توسعه و اضافه کردن امکانات جدید
 • معرفی پروژه ها و نمونه کار ها و خدمات

طراحی سایت یا به عبارت صحیح طراحی وبسایت

سایت (یا وبسایت ) به مجموعه ای از صفحات وب گفته می شود که تحت یک نام دامنه واحد (domain name) در یک سرور انتشار داده شده باشد.

کلیه طراحی وب سایت های قابل دسترسی در سطح عمومی ، شبکه جهانی وب (World Wide Web)  را تشکیل می دهند اما طراحی وب سایت های خصوصی  هم وجود دارد که باید در شبکه های خصوصی به آن وارد شد.

  مانند  طراحی سایت های داخلی یک شرکت که فقط برای کارمندان آن شرکت قابل دسترس است. هر  طراحی سایت معمولا برای یک هدف خاص مانند تحصیلات ، تبلیغات، فروش و غیره صورت میگیرد. برای اینکه بهتر وبسایت ها را درک کنیم بهتر است از نحوه به وجود آمدن آن اطلاع داشته باشیم.

 ابتدا باید بدانید که در سال 1990 شبکه جهانی وب (WWW) توسط فیزیکدان انگلیسی CERN بریتانیا، تیم برنرز لی طراحی و ساخته شد. 

CERN در سال 1993 اعلام کرد که خدمات ارائه شده توسط این شرکت برای عموم آزاد و مجانی است. 

در حال حاضر  پروتکل انتقال هایپر تکست (http) استفاده می شود، اما در گذشته از پروتکل هایی مانند File Transfer Protocol  و  the gopher protocol استفاده می شد .

این پروتکل ها یک ساختار دایرکتوری ساده را ارائه می دهند که کاربر در آن کار را انجام می دهد و در آنجا فایل ها را برای بارگیری انتخاب می کند. 

داده ها اغلب به صورت فایلهای متنی ساده و بدون قالب بندی ارائه می شدند ، یا در قالب های پردازشگر کلمه رمزگذاری می شدند. 

طراحی وب سایت ها همانطور که قبلا هم اشاره شد هدف های گوناگونی دارند برای مثال ما طراحی سایت شخصی ، طراحی وب سایت شرکتی ، طراحی وبسایت دولتی ، طراحی وبسایت سازمانی و طراحی وبسایت سفارشی و غیره را داریم

 به طوری که هر طراحی وب سایت می تواند کار یک شخص ، یک شرکت و یا یک سازمان باشد و هر کدام از آن ها می توانند طراحی وبسایت را انجام دهند..

طراحی سایت ها می توانند حامل هایپر لینک به یک وب سایت دیگر باشند که تجربه مشتری را در تمایز وب سایت ها گنگ می کند. 

برخی از طراحی وب سایت ها مانند طراحی وبسایت های  اشتراکی که شامل طراحی وبسایت های تجاری ، طراحی وبسایت های خبری ، طراحی وبسایت های مجله دانشگاهی ، طراحی وب سایت های بازی ، طراحی وبسایت های اشتراکی فایل و  غیره می شوند برای دسترسی به محتوا نیاز به ثبت نام کاربر یا اشتراک دارند.

 اکنون که با کلیات طراحی وبسایت و انواع طراحی وبسایت آشنا شدیم و می توانیم مدل های مختلف طراحی وبسایت ها را شرح دهیم دو مدل : طراحی وبسایت پویا  (Dynamic) و طراحی وبسایت ایستا (Static) داریم. یک طراحی وبسایت استاتیک به آنگونه از طراحی وبسایت گفته می شود ,

 که در یک فرمت مشخص بر روی سرور ذخیره شده و با همان فرمت در مرورگر کاربر نشان داده می شود.

در طراحی سایت استاتیک ابتدا با زبان html کد گذاری می شود و برای ظاهر سازی فرا تر از  html  از CSS استفاده می شود.

تصاویر در طراحی سایت استاتیک معمولاً برای جلوه دادن ظاهر دلخواه و به عنوان بخشی از محتوای اصلی استفاده می شوند. 

در طراحی سایت استاتیک صدا یا فیلم نیز ممکن است در صورت پخش خودکار یا عموماً غیر تعاملی ، محتوای “استاتیک” در نظر گرفته شود.

اطلاعاتی که در این طراحی سایت ها نمایش داده می شوند اقلب برای همه ی کاربران به یک صرت می باشد. 

  در واقع می توان گفت که این دسته از طراحی سایت ها مانند یک کاتالوگ و یا بروشور می باشد که یکسری اطلاعات استاندارد را در یک زمان طولانی  برای مشتریان به نمایش در می آورد.  

البته کاربر سایت می تواند سایت را هر روز با تولید محتوا بار گذاری عکس و موارد مشابه به روز رسانی کند اما این فرایند دستی است و مکن است نیاز به مهارت و نرم افزار اساسی در زمینه طراحی سایت داشته باشد.  

فرم های ساده یا نمونه های بازاریابی طراحی وب سایت ها ، مانند طراحی وب سایت کلاسیک ، یک طراحی وب سایت پنج صفحه ای یا یک طراحی وب سایت بروشور اغلب وب سایت های استاتیک هستند ، زیرا آنها اطلاعاتی از پیش تعریف شده و ایستا را به کاربر ارائه می دهند که ممکن است

 شامل اطلاعات مربوط به یک شرکت و محصولات و خدمات آن از طریق منوها ، عکس ها ، انیمیشن ها ، صدا ، فیلم و فهرست های ناوبری باشد. 

طراحی وب سایت های ایستا ممکن است از سمت سرو (SSI)  برای یک ویرایش راحت استفاده کنند

 مانند : اشتراک نوار منو مشترک در بسیاری از صفحات اما از آنجایی که رفتار سایت با خواننده هنوز ثابتو ایستا است ، این یک سایت پویا یا داینامیک محسوب نمی شود.  مدل بعدی که همان طراحی وبسایت داینامیک می باشد .

 طراحی سایت این مدل وبسایت ها بر خلاف نوع قبلی به طور مکرر خود را تغییر می دهد و به روز رسانی می کند.  داینامیکی سمت سرور توسط کد رایانه ای که HTML را تولید می کند “به صورت معلق” ایجاد می شوند البته CSS چون برای ظاهر استفاده می شود بنابراین استاتیک است. 

طیف گسترده ای از سیستم های نرم افزاری مانند CGI ، Java Servlets و Java Server Pages (JSP) ، صفحات سرور فعال و ColdFusion (CFML)  وجود دارد که برای تولید سیستم های وب پویا و طراحی سایت های پویا در دسترس هستند.

چارچوب های مختلف برنامه های طراحی وبسایت و سیستم های قالب طراحی وبسایت برای زبان های برنامه نویسی با کاربردهای عمومی مانند Perl ، PHP ، Python و Ruby در دسترس هستند تا ایجاد و طراحی وب سایتهای پیچیده پویا سریعتر و آسان تر انجام شود. 

 این طراحی سایت ها می توانند وضعیت فعلی گفت و گو بین کاربران را نمایش دهند، بر یک وضعیت در حال تغییر نظارت کنند. و یا اطلاعات را به طریقی شخصی سازی شده با نیازهای کاربر، به وی ارائه دهند.  

به عنوان مثال ، هنگامی که از صفحه اول یک وبسایت خبری باز می شود ، ممکن است کدی که در وب سرور اجرا می شود قطعات HTML ذخیره شده را با اخبار منتشر شده از یک پایگاه داده یا وب سایت دیگری از طریق RSS ترکیب کند تا صفحه ای را بار گذاری کند که شامل آخرین اطلاعات باشد. 

طراحی وبسایت های پویا می توانند با استفاده از فرم های HTML ، ذخیره و خواندن کوکی های مرورگر ، یا ایجاد یک سری صفحات که نشان دهنده تاریخچه قبلی کلیک ها است تعامل داشته باشند.

 مثال دیگر از محتوای پویا هنگامی است که یک وب سایت خرده فروشی با بانک اطلاعاتی از محصولات رسانه ای به کاربر اجازه می دهد درخواست جستجو را وارد کند  ، به عنوان مثال: 

برای کلمه کلیدی بیتلز در پاسخ ، محتوای صفحه وب به طور خودجوش صفحه قبلی را تغییر خواهد داد و سپس لیستی از محصولات بیتلس مانند سی دی ، دی وی دی و کتاب را به نمایش می گذارد.  

HTML دینامیک با استفاده از کد جاوا اسکریپت به مرورگر وب دستور می دهد که چگونه محتوای متقابل صفحه را تغییر دهد. یکی از زاه ها برای اینکه وبسایت پویا را و موتور آن مانند قبل کار کند و به اصطلاح کارایی خود را حفظ کند ایجاد صفحه های استاتیک در حجم بالا می باشد. 

 طراحی وب سایت های اولیه فقط متن داشتند ، و بعد از مدت کوتاهی تصاویرنیز به آن اضافه شد. 

سپس افزونه هایی برای مرورگر ها که المان های  صوتی ، تصویری و تعاملی را اضافه می کردند به روی کار آمدند که برای مثال می توان به Microsoft Silverlight ، Adobe Flash ، Adobe Shockwave و اپلت هایی که در جاوا نوشته شده اند اشاره کرد.

HTML 5 شامل المان های صوتی و تصویری بدون پلاگین است. جاوا اسکریپت همچنین در اکثر مرورگرهای وب مدرن وجود دارد 

و  به سازندگان سایت اجازه می دهد تا کدی را به مرورگر وب ارسال کنند که به آن می آموزد چگونه به طور تعاملی محتوای صفحه را تغییر داده و در صورت لزوم با سرور وب ارتباط برقرار کند. 

نمایش داخلی مرورگر از محتوا به عنوان Document Object Model (DOM)  شناخته می شود و این تکنیک با نام Dynamic HTML شناخته می شود.

WebGL (کتابخانه وب گرافیک) یک API مدرن جاوا اسکریپت برای ارائه گرافیک های تعاملی سه بعدی و بدون استفاده از افزونه ها است.

  با این قابلیت با بصری ترین حالت ممکن سازندگان وب سایت می توانند  محتوای تعاملی مانند انیمیشن های سه بعدی ، تجسم سازی و توضیح دهنده های ویدیویی را به کاربران ارائه دهند.

روند رشد دوره 2010 در وب سایتهای موسوم به “طراحی پاسخگو” یا Responsive Design، بهترین تجربه مشاهده وب بر روی دستگاه ها را به عنوان ارائه یک طرح مبتنی بر دستگاه برای کاربران فراهم کرده است.

 این طراحی وب سایت ها طرح خود را مطابق با دستگاه یا پلتفرم موبایل تغییر می دهند و به این ترتیب تجربه کاربر را بهتر و دلچسب تر می کند.  ایران در همان اولین سالی که استفاده از شبکه جهانی برای عموم آزاد شد

 به اینترنت متصل شد و از آن موقع به صورت روز افزون در حال افزایش است و همه روز افزایش تعداد طراحی وبسایت ها را میبینیم.

 حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اولین طراحی وبسایت دنیا چه بود. تیم برنرز لی اولین طراحی وبسایت را انجام داد که آدرس آن http://info.cern.ch است که در سال 1991 در دسترس قرار گرفت 

بعد از آن اولین موتور جستجو ایی AliWeb به آدرس  http://www.aliweb.com  که به كاربرانش امكان می‌داد تا طراحی وبسايت‌ های خود را از طريق دستورالعمل‌های نوشتاری و كليد‌واژه‌ها دسته‌بندی كنند.

سازمان عفو بين‌الملل يكی از اولين ارگان‌هايی بود كه با سرعتی بالا خود را با فناوري جديد تطبيق داد و در سال 1994 طراحی وب ‌سايت خود  را شروع کرد و پا به دنیای دیجیتال گذاشت.  

 در این میان وبسایت هایی نظیر یاهو برای مدت های زیادی صفحه اول اکثر کاربران اینترنت بود یا گوگل که هم اکنون پر بازدید ترین وبسایت دنیا می باشد.  الکسا یک مدل وبسایت است که استاتوس وب سایت های دیگر و عملکرد آنها را نشان می دهد از این قبیل طراحی وبسایت ها می توان به بسیار دیگر اشاره کرد.

وب سایت نقطه مرکزی دیجیتال مارکتینگ دقیق

ویژگی های یک طراحی وب سایت موفق را بدانید :

طراحی سایت باید به صورت بسیار تخصصی انجام شود تا کاربران بتوانند ارتباط خوبی برقرار کنند.

طراحی سایت باید متناسب با فعالیت وبسایت باشد تا کاربر بتواند در نگاه اول به موضوع طراحی وب سایت و همچنین اهداف آن پی ببرد.

چیدمان بخش های مختلف طراحی سایت باید استانداردهای طراحی وبسایت را داشته باشد و کاربر بتواند خیلی راحت کلیه صفحات دسترسی داشته باشد.

فونت مورد استفاده در طراحی سایت متناسب باشد زیرا در صورتی که از فونت خیلی بزرگ یا خیلی کوچک استفاده کنیم باعث شلوغ جلوه دادن وبسایت می شود پس در طراحی وب سایت باید خیلی به فونت توجه داشته باشیم..

استفاده از عکس های متحرک  و جلوه های ویز می تواند از عواملی باشد که کاربر را مجذوب خود کند بنابراین استفاده از این موارد در طراحی سایت توصیه می شود در صورتی که اصولی و تخصصی انجام شوند و باعث پایین آمدن سرعت وبسایت شما نشود.

اگر دوست دارید طراحی سایت خود را با مهارت انجام دهید باشید فقط باید تمرین، تلاش و مطالعه را ادامه دهید.هر روز مطالعه کنید تا تکنیک ها و تغییرات دنیای طراحی وبسایت بمانید.

اگر به دنبال یادگیری طراحی وب سایت هستید یا از قبل این کار را انجام می دهید، باید بدانید که این الگوریتم ها و تکنیک ها  برای طراحی وب سایت هر روز در حال تغییر است.

آنچه که نیاز بود درباره موفقیت طراحی سایت در دنیای موتورهای جستجو بدانید را برایتان به اختصار شرح دادیم و گفتیم که از میان آن ها چه مواردی جزء ویژگی های طراحی وب سایت موفق می باشد.

شما هم اگر ویژگی هایی که برای طراحی وب سایت به آن ها اشاره کرده ایم را به درستی در طراحی سایت خود اعمال کنید شک نداشته باشید که می توانید در نتایج موتورهای جستجو بهترین رتبه و جایگاه را بدست آورید و از داشتن طراحی وب سایت تخصصی لذت ببرید.

و در آخر برای افزایش بازدید از سایت باید به تبلیغ سایت در اینترنت پرداخت . بهینه سازی وبسایت و آگهی اینترنتی در وبسایت های پربازدید از جمله بهترین راه های تبلیغات اینترنتی هستند باید توجه داشت که تبلیغات متمرکز و موثر یکی از ارکان موفقیت یک طراحی وب سایت است.

 

 همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم اگر انتخاب شما ورود به دیجیتال مارکتینگ است برای بهتر شدن باید کرانه های وسیع تر و عمیق تری را طی کنید قطعا این اقیانوس پایانی ندارد و بهترین مهندسان طراحی سایت نیز هنوز بسیاری از مطالب را نمی دانند.

 پس در این راه کلید موفقیت تلاش برای یادگیری هست.

در این مقاله سعی کردیم تا به ساده ترین راه ممکن مسیر ورود به دنیای بی پایان طراحی سایت را برای شما ترسیم کنیم تا با استفاده از آن بتوانید به دنیای دیجیتال مارکتینگ قدم بگذارید

 اما اینجا پایان راه نیست و ما در هوش مصنوعی ویرا سگال کارو همواره در تلاش برای افزایش علم و آگاهی شما عزیزان هستیم و شما را در این دنیای پر رمز و راز همراهی خواهیم کرد. از شما میخواهیم همراه ما باشید تا بتوانیم در طراحی وب سایت در کنار شما عزیزان باشیم…

بازدیدها: 107964

×